Նախագահը հանդիպումներ է ունեցել ԱԺ խմբակցությունների ղեկավարների հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպումներ է ունեցել Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցի, «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար էդմոն Մարուքյանի եւ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանի հետ:
«Հանդիպումների ընթացքում մտքեր են փոխանակվել երկրում ստեղծված ճգնաժամային իրավիճակի շուրջ: Քննարկվել են լարվածության թուլացման եւ իրավիճակի խաղաղ հանգուցալուծման ուղիներին վերաբերող հարցեր», - ասված է նախագահի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:
Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպել է նաեւ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ: «Զրուցակիցները քննարկել են առկա ներքաղաքական իրավիճակի լիցքաթափման գործում Հանրապետության նախագահի եւ խորհրդարանի դերը», - ասված է պաշտոնական հաղորդագրության մեջ:

Президент Армении встретился с руководителями фракций - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Армен Саргсян провел сегодня встречи с руководителем парламентской фракции «Мой шаг» Лилит Макунц, руководителем фракции «Светлая Армения» Эдмоном Марукяном и секретарем фракции «Процветающая Армения» Арманом Абовяном.
«На встречах стороны обменялись мнениями о кризисной ситуации в стране. Обсуждались вопросы, связанные со снижением напряженности и поиском мирных
путей развязки ситуации», - говорится в сообщении пресс-службы президента.
Сегодня Армен Саргсян встретился также с председателем парламента Араратом Мирзояном. «Собеседники обсудили роль президента и парламента в смягчении внутриполитической ситуации», - говорится в официальном сообщении.