Կրեմլը մտահոգությամբ հետեւում է Հայաստանի իրավիճակին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովն այսօր հայտարարել է, որ «Կրեմլը մտահոգությամբ է հետեւում Հայաստանում իրավիճակի զարգացմանը, բայց դա համարում է բացառապես երկրի ներքին գործը»:
Ռուսաստանի նախագահի խոսնակը հավելել է, որ Մոսկվան բոլորին հանդարտության կոչ է անում եւ համարում է, որ իրավիճակը «պետք է մնա սահմանադրական դաշտում»:
Դմիտրի Պեսկովը հայտնել է, որ Մոսկվայի եւ Երեւանի միջեւ Հայաստանում տեղի ունեցող իրադարձությունների վերաբերյալ դեռեւս շփումներ չեն եղել, բայց «անհրաժեշտության դեպքում դրանք բավականին արագ կազմակերպվում են»:

Russia follows the situation in Armenia “with concerns” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Russian President’s Spokesperson Dmitry Peskov has stated today that “the Kremlin following with concerns the development of the situation in Armenia but considers it an exclusively internal affair of the country.”
He has added that Russia calls on all parties to remain calm and believes that the situation “must remain in the constitutional framework.”
Dmitry Peskov has announced that there have been no contacts between Moscow and Yerevan regarding the events in Armenia yet, but they “can be organized quite quickly, if necessary.”--