Կրեմլը մտահոգությամբ հետեւում է Հայաստանի իրավիճակին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովն այսօր հայտարարել է, որ «Կրեմլը մտահոգությամբ է հետեւում Հայաստանում իրավիճակի զարգացմանը, բայց դա համարում է բացառապես երկրի ներքին գործը»:
Ռուսաստանի նախագահի խոսնակը հավելել է, որ Մոսկվան բոլորին հանդարտության կոչ է անում եւ համարում է, որ իրավիճակը «պետք է մնա սահմանադրական դաշտում»:
Դմիտրի Պեսկովը հայտնել է, որ Մոսկվայի եւ Երեւանի միջեւ Հայաստանում տեղի ունեցող իրադարձությունների վերաբերյալ դեռեւս շփումներ չեն եղել, բայց «անհրաժեշտության դեպքում դրանք բավականին արագ կազմակերպվում են»:

В Кремле «с тревогой» следят за ситуацией в Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков заявил сегодня, что «в Кремле с тревогой следят за развитием ситуации в Армении, но считают это исключительно внутренним делом страны».
Пресс-секретарь президента России добавил, что Москва призывает всех к спокойствию и полагает, что ситуация «должна оставаться в конституционном поле».
Дмитрий Песков сообщил, что контактов между Москвой и Ереваном относительно событий в Армении пока не было, но они «организуются достаточно оперативно при необходимости».