Բաբլոյանը խոսել է քաղաքական կոնսենսուսի կարեւորության մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ազգային Ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանն ասել է, որ ներքաղաքական խնդիրները պետք է լուծվեն Սահմանադրության գերակայության պահպանմամբ:
ԱԺ հաղորդագրության համաձայն, սեպտեմբերի 4-ին ընդունելով ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Թոմաս Գրեմինգերին, Արա Բաբլոյանն ասել է, որ «լուծումներին ուղղված քաղաքական կոնսենսուսի պետք է գալ համապատասխան քաղաքական քննարկումների մթնոլորտում»:
Սեպտեմբերի 4-ին Թոմաս Գրեմինգերին ընդունել է նաեւ Հայաստանի վարչապետ
Նիկոլ Փաշինյանը:
«Վարչապետն անդրադարձել է Հայաստանի վերջին ներքաղաքական զարգացումներին՝ ներկայացնելով ժողովրդավարության զարգացման, օրենքի գերակայության հաստատման, կոռուպցիայի դեմ պայքարի, արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացման ուղղությամբ բարեփոխումները:
Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ ՀՀ կառավարության համար առաջնահերթություն է ավելի ազատ, թափանցիկ ու ժողովրդավարական ընտրությունների անցկացումը, եւ կառավարությունը կարեւորում է այս գործընթացում միջազգային գործընկեր կառույցների, այդ թվում՝ ԵԱՀԿ տեխնիկական եւ փորձագիտական աջակցությունը», - ասված է կառավարության հաղորդագրության մեջ:

Yerevan /Mediamax/. President of the Armenian National Assembly Ara Babloyan has said that domestic political issues must be settled in accordance with the Constitution.
According to the press release of the National Assembly, Ara Babloyan had a meeting with OSCE Secretary General Thomas Greminger on September 4, during which he noted that “the political consensus aimed at finding solutions has to be reached in the environment of corresponding political discussions”.
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan also received Thomas Greminger on August 4.
“The Prime Minister has touched on the latest developments in the domestic political affairs of Armenia and introduced Mr. Greminger to the reforms aimed at developing democracy, establishing the rule of law, fighting against corruption, and organizing snap parliamentary elections.
Nikol Pashinyan has noted that the priority of the Armenian government is to hold more transparent, free and democratic elections. He has added that the Armenian authorities appreciate the technical and expert assistance they receive for this cause from international partner organizations, including OSCE,” reads the government’s press release.