Գրիգորյանն ու Սվիտալսկին քննարկել են կոռուպցիայի դեմ պայքարը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը հանդիպել է Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկիին:
ԵՄ պատվիրակության ղեկավարը նշել է, որ Հայաստանին տրամադրվող ԵՄ աջակցությունը 2018 թվականին ավելացել է մեկ քառորդով,  ինչը վկայում է առաջիկայում ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների առավել ընդլայնման հեռանկարի ու հնարավորությունների մասին:
Կառավարությունից հայտնում են, որ զրուցակիցները քննարկել են ԵՄ աջակցությամբ Հայաստանում իրականացվող ծրագրերը, մտքեր են փոխանակել Հայաստանում կոռուպցիայի դեմ պայքարի ուղղությամբ տարվող աշխատանքների շուրջ:

Armenia and EU discuss the fight against corruption - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Deputy Prime Minister of Armenia Mher Grigoryan has met with Head of the EU Delegation to Armenia, Ambassador Piotr Switalski.
Ambassador Switalski has noted that the EU assistance to Armenia has grown by a quarter in 2018, which demonstrates the prospects and capacities of expanding the Armenia-EU relations in the near future.
The Armenian government’ press service has said that Deputy Prime Minister Grigoryan and Ambassador Switalski have discussed the programs implemented in the country with support from EU and exchanged ideas about the fight against corruption in Armenia.