Գրիգորյանն ու Սվիտալսկին քննարկել են կոռուպցիայի դեմ պայքարը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը հանդիպել է Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկիին:
ԵՄ պատվիրակության ղեկավարը նշել է, որ Հայաստանին տրամադրվող ԵՄ աջակցությունը 2018 թվականին ավելացել է մեկ քառորդով,  ինչը վկայում է առաջիկայում ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների առավել ընդլայնման հեռանկարի ու հնարավորությունների մասին:
Կառավարությունից հայտնում են, որ զրուցակիցները քննարկել են ԵՄ աջակցությամբ Հայաստանում իրականացվող ծրագրերը, մտքեր են փոխանակել Հայաստանում կոռուպցիայի դեմ պայքարի ուղղությամբ տարվող աշխատանքների շուրջ:

Григорян и Свитальский обсудили борьбу c коррупцией - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Вице-премьер Армении Мгер Григорян встретился с руководителем делегации Европейского союза в Армении, послом Петром Свитальским.
Руководитель делегации ЕС отметил, что предоставляемая Армении поддержка ЕС в 2018 году увеличилась на четверть, что свидетельствует о перспективе и возможностях расширения отношений Армения-ЕС в ближайшее время.
В правительстве сообщают, что собеседники обсудили реализуемые при поддержке ЕС программы в Армении, обменялись мыслями относительно вопросов борьбы с коррупцией.