Կաթողիկոսն ու Նուբար Աֆեյանը քննարկել են հայաստանյան ներկայիս զարգացումները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք եւ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ընդունել է «Ապագա Հայկականը» շարժման նախաձեռնող, «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության համահիմնադիր, անվանի գիտնական եւ ազգային բարերար տիար Նուբար Աֆեյանին։
Մայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգից հայտնել են, որ    Գարեգին Երկրորդը բարձր է գնահատել Նուբար Աֆեյանի՝ Հայաստանին ու արցախահայությանը ցուցաբերվող շարունակական զորակցությունն ու աջակցությունը:
«Հանդիպմանն Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը եւ Նուբար Աֆեյանն անդրադարձել են  Հայաստանում տեղ գտած զարգացումներին, հայ ժողովրդի առջեւ ծառացած անվտանգային մարտահրավերներին, ինչպես նաեւ Արցախի բռնազավթման ու հայաթափման, արցախահայության արդար իրավունքների պաշտպանության, Արցախի պատանդառված ռազմաքաղաքական ղեկավարության ու ռազմագերիների ազատ արձակման եւ Արցախի հոգեւոր-մշակութային ժառանգության պահպանության խնդիրներին:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաեւ Հայաստան-Սփյուռք կապին, Սփյուռքի առջեւ ծառացած մարտահրավերներին՝ կարեւորելով Հայրենիքի համար դժվարին այս ժամանակներում Սփյուռքի ներուժի արդյունավետ օգտագործմանն ուղղված ծրագրերը»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Католикос и Нубар Афеян обсудили текущие события в Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Верховный Патриарх и Католикос Всех Армян Гарегин Второй принял в Первопрестольном Святом Эчмиадзине инициатора движения «THE FUTURE ARMENIAN», соучредителя гуманитарной инициативы «Аврора», известного учёного и национального благотворителя Нубара Афеяна.
Информационная система Первопрестольного Эчмиадзина сообщил, что Гарегин Второй высоко оценил постоянную поддержку и помощь Нубара Афеяна Армении и армянам Арцаха.
«На встрече Католикос Всех Армян и Нубар Афеян коснулись событий в Армении: вызовов безопасности, стоящих перед армянским народом, проблем оккупации и депопуляции Арцаха, защиты справедливых прав арцахских армян, освобождения заложников и военнопленных военно-политического руководства Арцаха и сохранение духовного и культурного наследия Арцаха.
Собеседники также обсудили отношения Армения-Диаспора, вызовы, с которыми сталкивается Диаспора, подчеркнув программы, направленные на эффективное использование потенциала Диаспоры в эти трудные для Родины времена», - говорится в сообщении.