Երիտասարդների ձեռքում է երկրի ապագան, ասել է նախագահը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր, շնորհավորելով դպրոցների շրջանավարտներին, ասել է, որ զարգացած երկիր ունենալու եւ ուժեղ պետությունում ապրելու համար «պարտավոր ենք ունենալ մրցունակ կրթական համակարգ»։
«Վստահ եմ, որ մեր երկրում տեղի ունեցած վերջին փոփոխությունների համապատկերում համոզվեցիք, թե ինչպիսի կարող ուժ է երիտասարդությունը, ինչպիսի խելահեղ հասակ է պատանեկությունը եւ ինչի կարող եք հասնել դուք ինքներդ, եթե միասնական լինեք ու հավատաք ձեր ուժերին»,- ասված է նախագահի ուղերձում:
Արմեն Սարգսյանը կոչ է արել հավատալ Հայրենիքի վաղվա օրվան՝ դառնալով այդ օրը կերտելու ամենաակտիվ մասնակիցը:
«Ձեր ձեռքերում է ոչ միայն անձամբ ձեր, այլեւ մեր երկրի ապագան: Վստահությամբ նայեք առաջ, վստահությամբ շարժվեք ձեր նախընտրած ուղղությամբ եւ հավատացեք, որ այսօր հնչող դպրոցական վերջին զանգը ձեզ առաջնորդում է երազանքի Հայաստան»,- ամփոփել է նախագահը:

Armenian President: The youth hold the key to future - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Armenian President Armen Sarkissian has congratulated school graduates today and noted that Armenia needs "a competitive education system” to become an advanced, strong country.
“I am certain recent changes in the republic have shown you how powerful the youth can be, how insane teenage years can feel, and what you can achieve if you join efforts and believe in yourselves,” reads the presidential message.
President Sarkissian has urged the youngsters to have faith in Armenia’s future and become its most active creators.
“You hold the keys to your own future and that of your homeland. Look forward and work towards your goals with confidence, and believe that the farewell bell today leads you to the Armenia of our dreams,” concluded Sarkissian.