Երիտասարդների ձեռքում է երկրի ապագան, ասել է նախագահը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր, շնորհավորելով դպրոցների շրջանավարտներին, ասել է, որ զարգացած երկիր ունենալու եւ ուժեղ պետությունում ապրելու համար «պարտավոր ենք ունենալ մրցունակ կրթական համակարգ»։
«Վստահ եմ, որ մեր երկրում տեղի ունեցած վերջին փոփոխությունների համապատկերում համոզվեցիք, թե ինչպիսի կարող ուժ է երիտասարդությունը, ինչպիսի խելահեղ հասակ է պատանեկությունը եւ ինչի կարող եք հասնել դուք ինքներդ, եթե միասնական լինեք ու հավատաք ձեր ուժերին»,- ասված է նախագահի ուղերձում:
Արմեն Սարգսյանը կոչ է արել հավատալ Հայրենիքի վաղվա օրվան՝ դառնալով այդ օրը կերտելու ամենաակտիվ մասնակիցը:
«Ձեր ձեռքերում է ոչ միայն անձամբ ձեր, այլեւ մեր երկրի ապագան: Վստահությամբ նայեք առաջ, վստահությամբ շարժվեք ձեր նախընտրած ուղղությամբ եւ հավատացեք, որ այսօր հնչող դպրոցական վերջին զանգը ձեզ առաջնորդում է երազանքի Հայաստան»,- ամփոփել է նախագահը:

Будущее в руках молодежи, заявил президент - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Президент Армении Армен Саргсян, поздравив сегодня выпускников, заявил, что «мы обязаны иметь конкурентоспособную систему образования», чтобы жить в развитой стране и в сильном государстве.
«Уверен, что в контексте произошедших в нашей стране последних событий мы убедились, какой способной силой является молодежь, каким безумным возрастом является юношество и на что вы сами способны, будучи едиными и верящими в свои силы»,- говорится в послании президента.
Армен Саргсян призвал поверить в завтрашний день Родины, став самым активным участником в созидании этого дня.
«В ваших руках не только ваше личное будущее, но и будущее страны. Смотрите вперед с уверенностью, с доверием двигайтесь по выбранному пути и верьте, что звучащий сегодня последний звонок направляет вас в Армению вашей мечты»,- заключил президент.