Բակո Սահակյան. Արցախի ԱԳՆ-ն պատվով է իրականացրել իր խնդիրները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը համոզմունք է հայտնել, որ Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը, ունենալով անհրաժեշտ ներուժ, այսուհետ եւս պատշաճ կերպով կիրականացնի իր գործառույթները եւ արժանվույնս կներկայացնի երկիրն արտաքին ասպարեզում:
Այս մասին ասված է Արցախի ԱԳՆ-ի 25-ամյակի կապակցությամբ Բակո Սահակյանի հղած ուղերձում:
«Արցախի արտաքին գործերի նախարարությունը՝ որպես յուրաքանչյուր անկախ եւ ինքնիշխան երկրի կարեւոր պետական մարմին, հիմնադրվել է մեր ժողովրդի համար բախտորոշ շրջանում՝ ադրբեջանական ագրեսիայի ամենաթեժ ժամանակահատվածում:
Գործելով ռազմական դրության պայմաններում՝ գերատեսչությունն անցել է բարդ ու դժվարություններով լի ճանապարհ՝ պատվով իրականացնելով իր առջեւ դրված խնդիրները»,- ասել է Արցախի նախագահը:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ գերատեսչությունը պաշտպանում է հանրապետության շահերը միջազգային հարթակներում՝ պայքարելով քաղաքական ու լրատվական դաշտում Ադրբեջանի ագրեսիվ պահվածքի դեմ:

Yerevan/Mediamax/. Artsakh President Bako Sahakyan expressed conviction that having the necessary potential, Artsakh Foreign Ministry will keep on duly accomplishing its functions and dignifiedly representing the country on international arena.
This was said in the statement of Bako Sahakyan on the 25th anniversary of Artsakh Foreign Ministry.
“As an important state structure of any independent and sovereign country, Artsakh Foreign Ministry was founded in a crucial time for its people, during the most active period of Azerbaijani aggression.
Operating in military conditions, the ministry overcame a tough period full of difficulties, proudly tackling all the challenges,” Artsakh President said.
Bako Sahakyan emphasized that the ministry defends the republic’s interests on international platforms, fighting against Azerbaijani aggression in political and media fields.--0--