Բակո Սահակյան. Մարտակերտը պետք է վերականգնի իր երբեմնի փառքը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է Մարտակերտ շրջկենտրոն եւ մասնակցել քաղաքի ազատագրման 25-ամյակին նվիրված հանդիսավոր միջոցառումներին:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ «Մարտակերտը պետք է վերականգնի իր երբեմնի փառքը, եւ հայրենիքից դուրս ապրող հազարավոր մարտակերտցիներ վերադառնան իրենց հարազատ օջախները»:
«Հայրենի հողում ապրելն ու արարելը, հայրենիքը պաշտպանելն ու զարգացնելն ամենակարեւոր առաքելությունն է հայ մարդու համար: Բոլորիս պարտքն է՝ անել հնարավորն այս ուղղությամբ»,-  նշել է Բակո Սահակյանը:

Бако Саакян: Мартакерт должен восстановить свою былую славу - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Арцаха Бако Саакян посетил сегодня райцентр Мартакерт и принял участие в торжественном мероприятии, посвященном 25-летию освобождения города.
Бако Саакян подчеркнул, что «Мартакерт должен восстановить свою былую славу, а живущие за пределами родины тысячи мартакертцев должны вернуться в свой родной очаг».
«Жить и созидать на родной земле, защищать и развивать родину – самая важная миссия для армянина. Наш общий долг – сделать все возможное в этом направлении», – отметил Бако Саакян.