Բակո Սահակյան. Մարտակերտը պետք է վերականգնի իր երբեմնի փառքը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է Մարտակերտ շրջկենտրոն եւ մասնակցել քաղաքի ազատագրման 25-ամյակին նվիրված հանդիսավոր միջոցառումներին:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ «Մարտակերտը պետք է վերականգնի իր երբեմնի փառքը, եւ հայրենիքից դուրս ապրող հազարավոր մարտակերտցիներ վերադառնան իրենց հարազատ օջախները»:
«Հայրենի հողում ապրելն ու արարելը, հայրենիքը պաշտպանելն ու զարգացնելն ամենակարեւոր առաքելությունն է հայ մարդու համար: Բոլորիս պարտքն է՝ անել հնարավորն այս ուղղությամբ»,-  նշել է Բակո Սահակյանը:

Yerevan /Mediamax/. Artsakh President Bako Sahakyan has visited Martakert regional center and attended events dedicated to the 25th anniversary of the town’s liberation.
Bako Sahakyan has stressed that “Martakert should reclaim its former glory, and thousands of people from Martakert, now living away from homeland, should return to their homes”.
“The most important mission for Armenians is to live and create in their native land, protect and develop it. It is our common duty to do everything in power to achieve that,” Bako Sahakyan stated in his remarks.