Արցախի ոստիկանապետը հրաժարական է տվել
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Հանրապետության Ոստիկանության պետ Կամո Աղաջանյանն այսօր հրաժարականի դիմում է ներկայացրել:
«Վերջին շրջանում առաջացած բողոքի ալիքը խորհելու առիթ տվեց բոլորիս ու մտահոգությանս պատճառը իմ հրաժարականի պահանջը չէր միայն, այլեւ երկրի ներքին անվտանգությունը չխաթարելու եւ ներքաղաքական սրացումներից զերծ մնալու նպատակը»,- հայտարարել է Կամո Աղաջանյանը:
Հունիսի 1-ին Ստեփանակերտում կենցաղային հողի վրա միջադեպ էր տեղի ունեցել ԱԱԾ աշխատակիցների եւ քաղաքացիների միջեւ։ Դրան հաջորդել էին բողոքի ցույցեր, որոնց ընթացքում քաղաքացիները պահանջում էին ուժային կառույցների ղեկավարների հրաժարականը:

Начальник полиции Арцаха подал в отставку
Ереван/Медиамакс/. Начальник Полиции Республики Арцах Камо Агаджанян представил сегодня заявление об отставке.
«Возникшая в последнее время волна протестов дала всем нам повод для размышлений, и причина моей обеспокоенности заключалась не только в требовании о моей отставке, а в намерении не нарушить внутреннюю безопасности страны и воздержаться от внутриполитических обострений»,- заявил Камо Агаджанян.
1 июня в Степанакерте между гражданами и сотрудниками СНБ произошел инцидент на бытовой почве. За ним последовали акции протеста, в ходе которых граждане требовали отставку руководителей силовых структур.