Արցախի ոստիկանապետը հրաժարական է տվել
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Հանրապետության Ոստիկանության պետ Կամո Աղաջանյանն այսօր հրաժարականի դիմում է ներկայացրել:
«Վերջին շրջանում առաջացած բողոքի ալիքը խորհելու առիթ տվեց բոլորիս ու մտահոգությանս պատճառը իմ հրաժարականի պահանջը չէր միայն, այլեւ երկրի ներքին անվտանգությունը չխաթարելու եւ ներքաղաքական սրացումներից զերծ մնալու նպատակը»,- հայտարարել է Կամո Աղաջանյանը:
Հունիսի 1-ին Ստեփանակերտում կենցաղային հողի վրա միջադեպ էր տեղի ունեցել ԱԱԾ աշխատակիցների եւ քաղաքացիների միջեւ։ Դրան հաջորդել էին բողոքի ցույցեր, որոնց ընթացքում քաղաքացիները պահանջում էին ուժային կառույցների ղեկավարների հրաժարականը:

Chief of Artsakh police resigns
Yerevan/Mediamax/. Chief of Artsakh Police Kamo Aghajanyan has turned in his resignation letter today.
“The recent wave of protests has given food for thought and the reason for my concern is not only the demand that I resign, but also the need to ensure homeland security and avoid political tensions within the country,” said Kamo Aghajanyan.
The recent protests Mr Aghajanyan mentions took place following the domestic dispute between National Security Service members and ordinary citizens on June 1. The protesters demanded resignation of the heads of law enforcement agencies.