Պուտինն ու Փաշինյանը կարող են հանդիպել «կարճաժամկետ հեռանկարում» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովն այսօր ասել է, որ Վլադիմիր Պուտինն ու Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կկարողանան ընթացիկ հարցերը քննարկել անձնական հանդիպման ժամանակ։
Պատասխանելով այն հարցին, թե արդյո՞ք Մոսկվայում մտավախություն չկա, որ Երեւանը կպահանջի ռուսական ռազմակայանի դուրսբերումը Հայաստանից, Կրեմլի խոսնակն ասել է. «Այդ մասին որեւէ ազդանշան չի եղել»։
«Մենք ակնկալում ենք, որ կարճաժամկետ հեռանկարում նախագահ Պուտինն ու վարչապետ Փաշինյանը հնարավորություն կունենան անձամբ քննարկել այս եւ, անհրաժեշտության դեպքում, այլ հրատապ հարցեր»,- ասել է Դմիտրի Պեսկովը։

Путин и Пашинян могут встретиться в «краткосрочной перспективе» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков сказал сегодня, что Владимир Путин и премьер-министр Армении Никол Пашинян в ходе личной встречи смогут обсудить актуальные вопросы.
Отвечая на вопрос, нет ли в Москве опасений, что Ереван потребует вывести из Армении российскую военную базу, представитель Кремля сказал: «Никаких сигналов на этот счет не было».
«Мы ожидаем, что уже в краткосрочной перспективе президенту Путину и премьер-министру Пашиняну представится возможность обсудить и эти, и, при необходимости, другие актуальные вопросы лично», - отметил Дмитрий Песков.