Պուտինն ու Փաշինյանը կարող են հանդիպել «կարճաժամկետ հեռանկարում» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովն այսօր ասել է, որ Վլադիմիր Պուտինն ու Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կկարողանան ընթացիկ հարցերը քննարկել անձնական հանդիպման ժամանակ։
Պատասխանելով այն հարցին, թե արդյո՞ք Մոսկվայում մտավախություն չկա, որ Երեւանը կպահանջի ռուսական ռազմակայանի դուրսբերումը Հայաստանից, Կրեմլի խոսնակն ասել է. «Այդ մասին որեւէ ազդանշան չի եղել»։
«Մենք ակնկալում ենք, որ կարճաժամկետ հեռանկարում նախագահ Պուտինն ու վարչապետ Փաշինյանը հնարավորություն կունենան անձամբ քննարկել այս եւ, անհրաժեշտության դեպքում, այլ հրատապ հարցեր»,- ասել է Դմիտրի Պեսկովը։

Putin and Pashinyan may meet in the “short term” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Russian president’s spokesperson Dmitry Peskov said today that Vladimir Putin and Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan will be able to discuss topical issues during their personal meeting.
Asked whether Moscow had no fears that Yerevan would demand the withdrawal of the Russian military base from Armenia, the Kremlin spokesman said: “There have been no signals in this regard.”
“We expect that already in the short term President Putin and Prime Minister Pashinyan will have an opportunity to discuss these and, if necessary, other topical issues in person,” Dmitry Peskov said.