Պեսկով. Պուտինն ու Փաշինյանը կկարողանան անձամբ քննարկել առկա խնդիրները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովն այսօր ասել է, որ «Մոսկվան ակնկալում է՝ Ռուսաստանի եւ Հայաստանի միջեւ հարաբերություններում առկա բարդ հարցերը կլուծվեն երկխոսության միջոցով»։
«Տեսանելի ապագայում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը եւ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կկարողանան անձամբ քննարկել երկու երկրների հարաբերությունների վերաբերյալ բոլոր հարցերը: Բացի այդ, երկխոսություններ են ընթանում աշխատանքային մակարդակով եւ, իհարկե, ելնում ենք նրանից, որ մեր երկկողմ հարաբերությունների բոլոր դժվար պահերը, որոնք վերջերս են ի հայտ եկել, կլուծվեն երկխոսության շրջանակում»,- ասել է Կրեմլի ներկայացուցիչը։
Նրա խոսքով՝ «Հայաստանի եւ Ռուսաստանի հարաբերությունների կարեւորությունը դժվար է գերագնահատել, Երեւանը Մոսկվայի մերձավոր գործընկերն է»:
«Հայաստանը մեր մտերիմ գործընկերն է, մեր դաշնակիցը, երկիր, որի հետ մեզ միավորում են ինտեգրացիոն բազմաթիվ ձեւաչափեր՝ ԱՊՀ, ԵԱՏՄ եւ այլն, իհարկե, պատմական երկկողմ հարաբերությունները, հումանիտար հարաբերությունները, որոնց կարեւորությունը դժվար է գերագնահատել»,- նշել է Դմիտրի Պեսկովը:

Peskov: Putin and Pashinyan to be able to personally discuss issues - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Spokesperson of the Russian President Dmitry Peskov said today that “Moscow expects that the difficult issues in the relations between Russia and Armenia will be resolved through dialogue.”
“In the foreseeable future, Russian President Vladimir Putin and Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan will be able to personally discuss all issues related to the relations between the two countries. In addition, dialogues are held at the working level and, of course, we assume that all the difficult moments of our bilateral relations, which have appeared recently, will be resolved within the framework of the dialogue,” the Kremlin representative said.
According to him, “it is difficult to overestimate the importance of relations between Armenia and Russia. Yerevan is Moscow’s close partner.”
“Armenia is our close partner, our ally, a country we are united with in many integration formats: CIS, EAEU, etc., and of course, our historical bilateral relations, humanitarian relations, the importance of which is difficult to overestimate,” Dmitry Peskov noted.