Միրզոյանը մեկնում է ԱՄՆ՝ «քննարկումների հերթական փուլի» համար - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն ապրիլի 30-ից աշխատանքային այցով կգտնվի Վաշինգտոնում:
«Նախատեսված է անցկացնել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման մասին պայմանագրի շուրջ քննարկումների հերթական փուլը», - հայտնել է նախարարի մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը:
Նա չի հստակեցրել, թե արդյո՞ք ԱՄՆ մայրաքաղաքում կայանալու է Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը:
2022 թվականի նոյեմբերին Միրզոյանն ու Բայրամովը հանդիպել էին Վաշինգտոնում՝ ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի միջնորդությամբ եւ մասնակցությամբ:
Ս.թ. փետրվարին Բլինքենի մասնակցությամբ Մյունխենում կայացել էր Նիկոլ Փաշինյանի եւ Իլհամ Ալիեւի հանդիպումը:

Armenian FM departs for U.S. for the “next round of discussions” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Minister of Foreign Affairs of Armenia Ararat Mirzoyan departs for Washington D.C. on a working visit.
The next round of discussions on the agreement on normalization of relations between Armenia and Azerbaijan is scheduled”, Armenian MFA Spokeswoman Ani Badalyan informed.
In November 2022 U.S. Secretary of State Anthony Blinken hosted in Washington D.C. the talks of Armenian and Azerbaijani Foreign Ministers.
In February 2023 Anthony Blinken attended the meeting of Armenian PM and Azerbaijani President in Munich.