Միրզոյանը մեկնում է ԱՄՆ՝ «քննարկումների հերթական փուլի» համար - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն ապրիլի 30-ից աշխատանքային այցով կգտնվի Վաշինգտոնում:
«Նախատեսված է անցկացնել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման մասին պայմանագրի շուրջ քննարկումների հերթական փուլը», - հայտնել է նախարարի մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը:
Նա չի հստակեցրել, թե արդյո՞ք ԱՄՆ մայրաքաղաքում կայանալու է Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը:
2022 թվականի նոյեմբերին Միրզոյանն ու Բայրամովը հանդիպել էին Վաշինգտոնում՝ ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի միջնորդությամբ եւ մասնակցությամբ:
Ս.թ. փետրվարին Բլինքենի մասնակցությամբ Մյունխենում կայացել էր Նիկոլ Փաշինյանի եւ Իլհամ Ալիեւի հանդիպումը:

Глава МИД Армении отправится в Вашингтон для переговоров о мирном договоре - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 30 апреля отправится с рабочим визитом в Вашингтон.
«Запланирован очередной раунд обсуждений по соглашению о нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном», - сообщила пресс-секретарь МИД Армении Ани Бадалян.
Она не уточнила: состоится в США встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана.
В ноябре 2022 года при посредничестве и участии госсекретаря США Энтони Блинкена в Вашингтоне состоялись переговоры Арарата Мирзояна и Джейхуна Байрамова.
В феврале этого года с участием Блинкена в Мюнхене состоялась встреча Никола Пашиняна и Ильхама Алиева.