ԱԳ փոխնախարար. ԵՄ-ից այսօր տեխնիկական խումբ կժամանի Հայաստան
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԳ փոխնախարար Պարույր Հովհաննիսյանն ասել է, որ այսօր Եվրոպական միությունից Հայաստան տեխնիկական խումբ կժամանի:
«Նրանք գալու են քննարկելու եւ վերլուծելու հայ-ադրբեջանական սահմանին առաքելության տեղակայման վայրերի հարցերը եւ չափանիշները, համաձայն որոնց էլ պետք է տեղակայվի ԵՄ փաստահավաք առաքելությունը»,- ասել է ԱԳ փոխնախարարը:
Լրագրողների հետ զրույցում նա նշել է, որ հայկական կողմը բաց է բոլոր այն առաջարկների համար, որոնք «կամրապնդեն մեր անվտանգությունը, որպեսզի խուսափենք այն իրավիճակից, որն ունեցանք սեպտեմբերին»:
«Արեւմուտքից կան ջանքեր, որպեսզի աջակցեն երկու կողմերին գալ ընդհանուր հաշտարարի»,- ասել է Պարույր Հովհաննիսյանը:

Ереван /Медиамакс/. Заместитель министра иностранных дел Армении Паруйр Ованнисян сообщил, что сегодня в Армению прибудет техническая группа Европейского Союза.
«Они приедут обсудить и проанализировать вопросы и критерии, согласно которым миссия ЕС по установлению фактов должна располагаться на армяно-азербайджанской границе»,- сказал замминистра МИД.
В беседе с журналистами он отметил, что армянская сторона открыта для всех предложений, которые «укрепят нашу безопасность, чтобы избежать ситуации, которая сложилась у нас в сентябре».