ԱՄՆ-ը ողջունում է ԵՄ դիտորդական առաքելության մասին որոշումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ-ը կարծում է, որ ԵՄ դիտորդական առաքելությունը Հայաստանի եւ Ադրբեջանի սահմանին կնպաստի կողմերի միջեւ վստահության ձեւավորմանը։
ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի ներկայացուցիչ Վեդանտ Պատելն ասել է, որ «մեզ ոգեւորում է Հայաստանի վարչապետի եւ Ադրբեջանի նախագահի հանդիպումը եւ մենք ողջունում ենք Ֆրանսիայի նախագահի եւ Եվրոպական խորհրդի ղեկավարի ջանքերը»։
«Մասնավորապես, ողջունում ենք առաջընթացը տարածաշրջան ԵՄ դիտորդական առաքելություն գործուղելու հարցում։ Այս առաքելությունը կողմերի միջեւ վստահություն ձեւավորելու ներուժ ունի եւ կնպաստի Հայաստանի եւ Ադրբեջանի բանակցություններին»,- ասել է Պատելը։

Yerevan /Mediamax/. US believes that an EU observer mission on the Armenian-Azerbaijani border will promote the formation of trust between the sides.
U.S. Department of State representative Vedant Patel said that “we are encouraged by the meeting of the president and prime minister of Armenia and Azerbaijan, and we welcome the efforts of President Macron and European Council President Michel.”
“We are particularly pleased with progress on an EU observer mission to the region, and this mission has the potential to build confidence between both sides and continues to bolster negotiations between Armenia and Azerbaijan,” Patel said.