Սեյրան Օհանյանը կմասնակցի ISAF-ի անդամ երկրների պաշտպանության նախարարների հանդիպմանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունն այսօր մեկնել է Բրյուսել:
ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում նախարարը կմասնակցի Աֆղանստանում ՆԱՏՕ-ի ղեկավարած առաքելությանը մասնակցող երկրների պաշտպանության նախարարների եւ Եվրոատլանտյան գործընկերության խորհրդի պաշտպանական կարողությունների զարգացման ու կիբերանվտանգության հարցերին նվիրված նիստերին:
Այցի շրջանակներում նախատեսված են ՀՀ պաշտպանության նախարարի առանձնազրույցները գործընկեր երկրների պաշտպանության նախարարների եւ ՆԱՏՕ-ի ռազմական ղեկավարության հետ:

Сейран Оганян примет участие в заседании министров обороны государств-участников ISAF - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Делегация, возглавляемая министром обороны Армении Сейраном Оганяном, отправилась сегодня в Брюссель.
В штаб-квартире НАТО министр примет участие в заседании министров обороны стран, участвующих в миссии НАТО в Афганистане. Министр примет участие также в заседании Совета евроатлантического партнерства, посвященном развитию оборонных возможностей и кибербезопасности.
В рамках визита запланированы отдельные встречи министра обороны Армении с министрами обороны стран-партнеров и военным руководством НАТО.