Սոթքի հատվածում լարվածությունը շարունակվում է - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Ժամը 08:45-ի դրությամբ Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները շարունակում են հրետանային և ականանետային միջոցներից կրակը Սոթքի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ:
«Ադրբեջանական լրատվամիջոցներով տարածվող տեղեկություններն այն մասին, թե իբր հայկական կողմը կիրառում է իրանական անօդաչու թռչող սարքեր, չի համապատասխանում իրականությանը։ ՀՀ ԶՈՒ սպառազինության մեջ, ինչպես նախորդիվ հայտնել ենք, իրանական անօդաչու թռչող սարքեր չկան», - հայտնել են ՀՀ
ՊՆ-ից:
Հայկական կողմը ժամը 08:00-ի դրությամբ ունի 3 վիրավոր: Ադրբեջանի զինված ուժերը կրակ են բացել վիրավորում ստացած զինծառայողին տեղափոխող շտապօգնության մեքենայի ուղղությամբ, հայտնում են ՊՆ-ից:

Situation in Sotk remains tense
Yerevan /Mediamax/. As of 09:45 a.m., the units of the armed forces of Azerbaijan continued mortar and artillery fire in the direction of the Armenian positions located in the Sotk section.
“The information spread by Azerbaijani media that the Armenian side allegedly uses Iranian UAVs does not correspond to reality. As we previously reported, there are no Iranian UAVs in the arsenal of the Armed Forces of Armenia,” the Armenian Defense Ministry reported.
As of 08:00, the Armenian side has 3 wounded. The Azerbaijani armed forces also opened fire at the ambulance carrying the wounded serviceman, the ministry said.