Հայաստանը դիրքային կորուստ չունի, հայտնում են ՊՆ-ից - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունից հայտնել են, որ գիշերվա ընթացքում Սյունիքի մարզի Տեղ համայնքում հակառակորդի կողմից հրադադարի էական խախտումներ չեն արձանագրվել:
ՊՆ փոխանցմամբ՝ ապրիլի 11-ին ադրբեջանական սադրանքի հետեւանքով հայկական կողմը դիրքային որեւէ կորուստ չունի:
Վիրավորում ստացած վեց զինծառայողներից երեքի վիճակը գնահատվում է բավարար, մյուս երեքինը` համապատասխանաբար միջին ծանրության, ծանր եւ ծայրահեղ ծանր:
ՊՆ-ն հրապարակել է նաեւ ՀՀ ինքնիշխան տարածքն անձնվիրաբար պաշտպանելիս զոհված զինծառայողների անունները՝

MoD: The Armenian side has no positional loss - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The Ministry of Defense of Armenia reported that no significant ceasefire violations by the adversary were recorded in Tegh community of Armenia’s Syunik province overnight.
The ministry notes that as a result of the Azerbaijani provocation on April 11, the Armenian side has no positional loss.
The health condition of three of the six injured servicemen is assessed as satisfactory, the condition of other three as moderate, severe and extremely severe, respectively.
The Ministry of Defense also published the names of servicemen killed defending the sovereign territory of Armenia: