Հայաստանը դիրքային կորուստ չունի, հայտնում են ՊՆ-ից - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունից հայտնել են, որ գիշերվա ընթացքում Սյունիքի մարզի Տեղ համայնքում հակառակորդի կողմից հրադադարի էական խախտումներ չեն արձանագրվել:
ՊՆ փոխանցմամբ՝ ապրիլի 11-ին ադրբեջանական սադրանքի հետեւանքով հայկական կողմը դիրքային որեւէ կորուստ չունի:
Վիրավորում ստացած վեց զինծառայողներից երեքի վիճակը գնահատվում է բավարար, մյուս երեքինը` համապատասխանաբար միջին ծանրության, ծանր եւ ծայրահեղ ծանր:
ՊՆ-ն հրապարակել է նաեւ ՀՀ ինքնիշխան տարածքն անձնվիրաբար պաշտպանելիս զոհված զինծառայողների անունները՝

Минобороны: у армянской стороны нет позиционных потерь - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министерство обороны Армении сообщило, что в течение ночи в общине Тех Сюникской области существенных нарушений режима перемирия противником зафиксировано не было.
Минобороны сообщает, что в результате азербайджанской провокации 11 апреля армянская сторона не имеет позиционных потерь.
Состояние троих из шести раненых военнослужащих оценивается как удовлетворительное, троих – средней тяжести, тяжелое и крайне тяжелое.
Министерство обороны опубликовало имена военнослужащих, погибших при защите суверенной территории Армении: