Իրավիճակը շարունակում է ծայրահեղ լարված մնալ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արամ Թորոսյանը հայտնել է, որ ժամը 14։00-ի դրությամբ իրավիճակը հայ-ադրբեջանական սահմանագծում շարունակում է ծայրահեղ լարված մնալ։
«Չնայած հրետակոծության ինտենսիվության զգալի թուլացմանը, հակառակորդը շարունակում է դիրքային առաջխաղացման փորձերը՝ մասնավորապես Ներքին Հանդի, Վերին Շորժայի, Արտանիշի եւ Սոթքի ուղղությամբ։ ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները շարունակում են ողջ ծավալով կատարել իրենց առջեւ դրված մարտական խնդիրը»,- ասել է նա։
Արման Թորոսյանը հայտնել է, որ ադրբեջանական ստորաբաժանումները թիրախավորել են քաղաքացիական օբյեկտները, ինչի հետեւանքով վիրավորներ կան քաղաքացիական բնակչության շրջանում։

Ереван /Медиамакс/. Пресс-секретарь минобороны Армении Арам Торосян заявил, что по состоянию на 14:00 часов ситуация на армяно-азербайджанской границе продолжает оставаться крайне напряженной.
«Несмотря на значительное снижение интенсивности огня, противник продолжает попытки позиционного продвижения, в частности, в направлении Неркин Хенд, Верин Шоржа, Артаниш и Сотк. Подразделения ВС Армении продолжают выполнять поставленные задачи в полном объеме», - сказал он.
Арман Торосян сообщил, что азербайджанские подразделения обстреляли гражданские объекты, в результате чего среди мирного населения есть раненые.