Հակառակորդի սադրանքի հետեւանքով պայմանագրային զինծառայող է զոհվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի Պաշտպանության նախարարությունից հայտնել են, որ վերջին օրերին հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարեւելյան հատվածում ադրբեջանական կողմը ցուցաբերել է ակտիվություն եւ փորձել ձեռնարկել ամրաշինական աշխատանքներ՝ նպաստելով առաջնագծում լարվածության աճին:
«Հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու եւ հետագա սրացումները կանխելու նպատակով ՀՀ ԶՈւ առաջապահ ստորաբաժանումները ստիպված են եղել ձեռնարկել համապատասխան գործողություններ:
Հակառակորդի հերթական սադրանքի հետեւանքով սեպտեմբերի 16-ին հյուսիսարեւելյան հատվածում տեղակայված զորամասերից մեկի մարտական դիրքում մահացու հրազենային եւ բեկորային վնասվածքներ է ստացել պայմանագրային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Հովիկ Նելսոնի Թամազյանը։ Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
Ստեղծված իրավիճակի եւ սահմանային լարվածության աճի ամբողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը»,- ասված է ՊՆ հաղորդագրության մեջ:

Ереван /Медиамакс/. Минобороны Армении заявило сегодня, что в последние дни азербайджанская сторона проявляла активность на северо-восточном участке армяно-азербайджанской государственной границы, пытаясь вести фортификационные работы, что привело к эскалации напряженности.
«Для подавления активности противника передовые подразделения Вооруженных сил Армении были вынуждены принять соответствующие меры.
В результате очередной провокации противника 16 сентября на боевой позиции смертельные огнестрельные и осколочные ранения получил военнослужащий-контрактник, младший сержант Овик Нельсонович Тамазян.
Вся ответственность за сложившуюся ситуацию и эскалацию напряженности ложится на военно-политическое руководство Азербайджана», - заявили в минобороны Армении.