Երեւանում են ԱՄՆ-ի եւ Մեծ Բրիտանիայի ԶՈՒ ներկայացուցիչները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Օգոստոսի 20-24-ը ՀՀ ՊՆ մարդու իրավունքների եւ բարեվարքության կենտրոնի հրավերով Հայաստան են ժամանել ԱՄՆ-ի եւ Միացյալ Թագավորության ԶՈՒ ներկայացուցիչները:
ՊՆ-ում նշել են, որ խմբի անդամներին ընդունել է ՀՀ ՊՆ մարդու իրավունքների եւ բարեվարքության կենտրոնի պետ Ալիկ Ավետիսյանը:
Այցի նպատակն է փորձագիտական քննարկումներ անցկացնել զինված ուժերում ինքնասպանությունների ու ինքնախեղումների կանխարգելմանը, «թեժ գծի» գործունեության արդիականացմանը, հոգեբանական աջակցության տրամադրման կարողությունների զարգացմանը, հավասար հնարավորությունների ապահովմանը եւ մարդու իրավունքների ամրապնդմանն առնչվող այլ հարցերի վերաբերյալ:
Նախնական պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել համագործակցության շրջանակի հետագա ընդլայնման եւ զարգացման վերաբերյալ:

U.S. and Great Britain Armed Forces representatives in Armenia - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Upon the invitation of Human Rights and Good Behavior Centre of Armenian Defense Ministry, representatives of the Armed Forces of the United States and Great Britain have paid a visit to Armenia, set for August 20-24.
According to the Armenian MoD, Head of Human Rights and Good Behavior Centre Aleksandr Avetisyan received the members of the group.
The visit is aimed at holding discussions on ways of preventing suicides and self-destruction in the Armed Forces, modernizing “hotline” operation, developing capacities for providing psychological support, creating equal opportunities and other topic for strengthening human rights.
The participants of the meeting reached preliminary agreements on expansion and development of collaboration agenda.