Քննարկվել են ՊՆ-ի եւ FAST-ի համագործակցության ուղիները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Հայաստանի գիտության եւ տեխնոլոգիաների հիմնադրամի (FAST) գործադիր տնօրեն Արմեն Օրուջյանին:
ՊՆ հաղորդագրության համաձայն՝ ներկայացվել են հիմնադրամի առաքելությունը, գործունեության հիմնական ուղղությունները եւ ծրագրերը:
Զրուցակիցները քննարկել են ՊՆ-ի եւ  հիմնադրամի համագործակցության ուղիները, զինված ուժերում նորարարական տեխնոլոգիաների ներդրման եւ զինծառայողների համար կրթական նոր ծրագրերի մշակման հնարավորությունները:
FAST-ը մեկ տարեկան է
FAST-ը ստեղծվել է որպես գիտության եւ տեխնոլոգիաների խթանման, նորարարությունների ու վենչուրային կապիտալի համար նպաստավոր միջավայրի ստեղծման եւ կրթության զարգացման հարթակ:
Հիմնադրամի հիմնական առաքելությունը Հայաստանում եւ դրա սահմաններից դուրս տեխնոլոգիական նորարարությունը եւ գիտական առաջընթացը խթանելու համար նպաստավոր էկոհամակարգի ստեղծումն է:

В министерстве обороны Армении обсудили сотрудничество с FAST - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Министр обороны Армении Давид Тоноян принял сегодня исполнительного директора Научно-технологического фонда Армении (FAST) Армена Оруджяна.
Согласно сообщению министерства обороны, были представлены миссия, основные направления деятельности и программы фонда.
Собеседники обсудили возможности сотрудничества министерства обороны и фонда, перспективы внедрения инновационных технологий в вооруженных силах и разработки новых образовательных программ для военнослужащих.
FAST был учрежден в качестве платформы стимулирования науки и технологий, создания благоприятной среды для венчурного капитала и инноваций, развития образования.
Основная миссия фонда -  создание благоприятной экосистемы для стимулирования технологической инновации и научного прогресса в Армении и за ее пределами.