Քննարկվել են ՊՆ-ի եւ FAST-ի համագործակցության ուղիները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Հայաստանի գիտության եւ տեխնոլոգիաների հիմնադրամի (FAST) գործադիր տնօրեն Արմեն Օրուջյանին:
ՊՆ հաղորդագրության համաձայն՝ ներկայացվել են հիմնադրամի առաքելությունը, գործունեության հիմնական ուղղությունները եւ ծրագրերը:
Զրուցակիցները քննարկել են ՊՆ-ի եւ  հիմնադրամի համագործակցության ուղիները, զինված ուժերում նորարարական տեխնոլոգիաների ներդրման եւ զինծառայողների համար կրթական նոր ծրագրերի մշակման հնարավորությունները:
FAST-ը մեկ տարեկան է
FAST-ը ստեղծվել է որպես գիտության եւ տեխնոլոգիաների խթանման, նորարարությունների ու վենչուրային կապիտալի համար նպաստավոր միջավայրի ստեղծման եւ կրթության զարգացման հարթակ:
Հիմնադրամի հիմնական առաքելությունը Հայաստանում եւ դրա սահմաններից դուրս տեխնոլոգիական նորարարությունը եւ գիտական առաջընթացը խթանելու համար նպաստավոր էկոհամակարգի ստեղծումն է:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Defense Minister Davit Tonoyan has received today Armen Orujyan, CEO of Foundation of Armenian Science and Technology (FAST).
According to the Defense Ministry, Armen Orujyan presented the mission, main areas of focus and programs of the foundation.
The parties also discussed vectors of cooperation between the ministry and the foundation, introduction of innovative technologies in the armed forces and new educational programs for the soldiers.
FAST was created as a platform for stimulating the advance of science and technology, building a favorable environment for innovations and venture capital, and developing education.
The main goal of the foundation is to create a favorable ecosystem for technological innovation and scientific advancement.