ԶՈՒ-ն «անհաշտ պայքար կմղի իրավախախտումների դեմ» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանն այսօր հայտարարել է, որ «անպատժելիությունն այլեւս պատմություն է»:
«Մեր երկրում ձեւավորված նոր պատմական իրավիճակում ռազմաքաղաքական ղեկավարության արմատական դիրքորոշումն է արդարության եւ օրինականության գերակայության ապահովումը, կոռուպցիայի, ամենաթողության ու անպատժելիության դեմ անզիջում պայքարը:
Վերջին օրերի աղմկահարույց իրադարձություններն անմասն չթողեցին նաեւ զինված ուժերը: Նմանօրինակ բացահայտումները ոչ միայն հասարակության շրջանում վստահության բարձրացման նախադրյալ հանդիսացան, այլեւ ազդակ՝ դրանց բացառման նպատակով սկզբունքային եւ հետեւողական աշխատանքներ տանելու համար:
Վստահեցնում եմ, որ զինված ուժերը՝ հավատարիմ մնալով իրենց առաքելությանը, հետայսու եւս անշեղորեն կիրականացնի Հայաստանի եւ Արցախի Հանրապետությունների պաշտպանության, անվտանգության, տարածքային ամբողջականության եւ սահմանների անձեռնմխելիության ապահովման սահմանադրական գործառույթը՝ օպերատիվ արձագանքելով ու անհաշտ պայքար մղելով անգամ աննշան թվացող իրավախախտումների դեմ, որում ակնկալում ենք նաեւ հասարակության գործուն աջակցությունը»,- ասված է Արտակ Դավթյանի հայտարարությունում:

Yerevan/Mediamax/. Chief of General Staff of Armenian Armed Forces Artak Davtyan has stated today that “impunity has become a thing of the past”.
“The main stance of the military and political leadership in this new historic situation in Armenia is that we must establish justice and rule of law and fight corruption, permissiveness and impunity.
Recently revealed cases of corruption have touched the armed forces as well. They have served both as a precondition for growing the trust towards law enforcement agencies and the army and as the impetus to continue the principled, consisted efforts for prevention of such crimes.
I assure the public that the army will remain faithful to its mission and continue to fulfill its constitutional function, which is to defend Armenia and Artsakh, secure their borders and territorial integrity. We will operatively respond to even smallest offenses and conduct an uncompromising struggle against those, and we anticipate the public support in this matter,” reads Davtyan’s statement.