ԶՈՒ-ն «անհաշտ պայքար կմղի իրավախախտումների դեմ» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանն այսօր հայտարարել է, որ «անպատժելիությունն այլեւս պատմություն է»:
«Մեր երկրում ձեւավորված նոր պատմական իրավիճակում ռազմաքաղաքական ղեկավարության արմատական դիրքորոշումն է արդարության եւ օրինականության գերակայության ապահովումը, կոռուպցիայի, ամենաթողության ու անպատժելիության դեմ անզիջում պայքարը:
Վերջին օրերի աղմկահարույց իրադարձություններն անմասն չթողեցին նաեւ զինված ուժերը: Նմանօրինակ բացահայտումները ոչ միայն հասարակության շրջանում վստահության բարձրացման նախադրյալ հանդիսացան, այլեւ ազդակ՝ դրանց բացառման նպատակով սկզբունքային եւ հետեւողական աշխատանքներ տանելու համար:
Վստահեցնում եմ, որ զինված ուժերը՝ հավատարիմ մնալով իրենց առաքելությանը, հետայսու եւս անշեղորեն կիրականացնի Հայաստանի եւ Արցախի Հանրապետությունների պաշտպանության, անվտանգության, տարածքային ամբողջականության եւ սահմանների անձեռնմխելիության ապահովման սահմանադրական գործառույթը՝ օպերատիվ արձագանքելով ու անհաշտ պայքար մղելով անգամ աննշան թվացող իրավախախտումների դեմ, որում ակնկալում ենք նաեւ հասարակության գործուն աջակցությունը»,- ասված է Արտակ Դավթյանի հայտարարությունում:

ВС «будут вести непримиримую борьбу c правонарушениями»- - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Начальник генерального штаба Вооруженных сил Армении Артак Давтян заявил сегодня, что «безнаказанность осталась в прошлом».
«В сформированной в нашей стране новой исторической ситуации принципиальной позицией военно-политического руководства является обеспечение верховенства справедливости и законности, бескомпромиссная борьба против коррупции, вседозволенности и безнаказанности.
Громкие события последних дней не оставили безучастными и Вооруженные силы. Подобные разоблачения не только стали предпосылкой для повышения доверия в обществе, но и импульсом для реализации принципиальных и последовательных работ по их исключению.
Заверяю, что Вооруженные силы, оставаясь верными своей миссии, и отныне будут неуклонно выполнять конституционную функцию обеспечения обороны, безопасности, территориальной целостности и неприкосновенности границ Республики Армения и Республики Арцах, оперативно реагируя и осуществляя непримиримую борьбу с даже кажущимися незначительными правонарушениями. В этом процессе мы также ждем активной поддержки общества», - говорится в заявлении Артака Давтяна.