Դավիթ Տոնոյանը ՀԱՊԿ գործընկերների հետ քննարկում է ունեցել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն այսօր Աստանայում մասնակցել է ՀԱՊԿ անդամ պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի նիստին:
Պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը տեղեկացնում է, որ Դավիթ Տոնոյանը նիստի շրջանակում գործընկերների հետ քննարկել է օրակարգային հարցեր՝ ուղղված ՀԱՊԿ շրջանակում ռազմական համագործակցության ամրապնդմանը եւ կազմակերպության ռազմական բաղադրիչի հետագա զարգացմանը, ստորագրվել են մի շարք որոշումներ:
Դավիթ Տոնոյանն առանձին հանդիպում է ունեցել նաեւ Ռուսաստանի պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուի հետ։
Հանդիպման ընթացքում ընդգծվել է հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների կարեւորությունը եւ կողմերի պատրաստակամությունն առկա ծրագրերի շարունակականության ապահովման վերաբերյալ:

Armenian Defense Minister meets with CSTO counterparts in Astana - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Defense Minister Davit Tonoyan has attended the CSTO Defense Ministers Council meeting in Astana today.
According to Spokesperson for Armenian Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan, Davit Tonoyan took part in discussion of the issues on the agenda, which mainly concern strengthening of military cooperation within CSTO and further development of military component of the organization, and signed a few resolutions.
In the scope of the Astana events, Tonoyan also had an individual meeting with Russian Defense Minister Sergey Lavrov.
The parties emphasized the importance of allied Armenian-Russian relations and both countries’ commitment to consistent implementation of joint programs.