Վիգեն Սարգսյանը մեկնաբանել է հակառակորդի կուտակումների տեսանյութը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն այսօր հույս է հայտնել, որ «որեւէ մեկի մտքով չի անցնում, որ սահմանին հակառակորդի կուտակումների մասին մեր հրապարակած տեսանյութը կարող էր կեղծված լինել»:
«Հակառակորդը յուրաքանչյուր վայրկյան հետեւում է մեր իրադարձություններին: Նեղ մասնագիտական գիտելիքներ պետք չի ունենալ հասկանալու համար, որ առկա մարտահրավերների պարագայում մեր ներքին անկայունությունն ուղիղ ճանապարհ է հարթում նրանց կողմից գործողություններ ձեռնարկելուն:
Չեմ կարծում, որ մեր հայտարարությունն այդ առումով մեծ բացահայտում էր, բայց մենք պարտավոր էինք, որպես պետական կառավարման մարմին, հիշեցնել այդ խնդրի մասին», - բացատրել է նախարարը:

Vigen Sargsyan comments on updates from the border with Azerbaijan - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Defense Minister Vigen Sargsyan hopes that "no one imagines that our video recording of the Azerbaijani army accumulating forces at the border could be fake”.
“Azerbaijan follows the events in our country every second. You don’t need specific professional knowledge to understand that our domestic instability in the face of current challenges paves a smooth road for Azerbaijan to act.
I do not believe that our corresponding statement has been a revelation for anyone, but it is our [Defense Ministry] duty as a state governance body to remind of the relevance of the issue,” explained the minister.