Փաշինյանը, Ֆոն դեր Լայենը եւ Բլինքենը հանդիպելու են ապրիլի 5-ին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա Ֆոն դեր Լայենը եւ ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը ապրիլի 5-ին հանդիպելու են Բրյուսելում:
Արմենպրեսի հետ զրույցում Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ասել է, որ հանդիպման ժամանակ քննարկվելու են Հայաստանի զարգացմանը նպաստող եռակողմ համագործակցության ուղիները։
«Միջոցառումը նաեւ նպատակ ունի ամրապնդել Հայաստանի դիմակայունությունը: Մոտակա շրջանում միջոցառման մասին ավելի մանրամասն խոսելու հնարավորություն կլինի», - ավելացրել է Գրիգորյանը:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, European Commission President Ursula von der Leyen and US Secretary of State Antony Blinken are scheduled to meet on April 5 in Brussels.
Speaking to Armenpress, Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan said that the ways of trilateral cooperation contributing to the development of Armenia will be discussed during the meeting.
“The event also aims to strengthen Armenia’s resilience. There will be an opportunity to talk about the event in more detail in the near future,” Grigoryan added.