Փաշինյանը, Ֆոն դեր Լայենը եւ Բլինքենը հանդիպելու են ապրիլի 5-ին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա Ֆոն դեր Լայենը եւ ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը ապրիլի 5-ին հանդիպելու են Բրյուսելում:
Արմենպրեսի հետ զրույցում Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ասել է, որ հանդիպման ժամանակ քննարկվելու են Հայաստանի զարգացմանը նպաստող եռակողմ համագործակցության ուղիները։
«Միջոցառումը նաեւ նպատակ ունի ամրապնդել Հայաստանի դիմակայունությունը: Մոտակա շրջանում միջոցառման մասին ավելի մանրամասն խոսելու հնարավորություն կլինի», - ավելացրել է Գրիգորյանը:

Пашинян, фон дер Ляйен и Блинкен встретятся 5 апреля - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян, президент Европейской комиссии Урсула фон дер Ляйен и госсекретарь США Энтони Блинкен встретятся 5 апреля в Брюсселе.
В беседе с Арменпресс секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян сообщил, что на встрече будут обсуждены пути трехстороннего сотрудничества, способствующего развитию Армении.
«Мероприятие направлено также на укрепление сопротивляемости Армении. В ближайшее время будет возможность поговорить о предстоящем событии более подробно»,- добавил Григорян.