Թբիլիսին բավարարված է Երեւանից ստացված պարզաբանմամբ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վրաստանի արտգործնախարարի տեղակալ Գիգի Գիգիաձեն այսօր ասել է, որ Երեւանը հերքել է Ստեփանակերտում ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի ու Աբխազիայի պատվիրակության հանդիպման մասին լուրերը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսի սեփական թղթակիցը Թբիլիսիից, փոխնախարարը նշել է, որ վրացական կողմը ստացել է ՀՀ ԱԳՆ-ի եւ Վրաստանում ՀՀ դեսպանի պարզաբանումները, որոնք հերքել են այդ լուրերը:
«Դա օկուպացիոն ռեժիմի հերթական քաղաքական սադրանքն էր: Հայաստանը բարեկամական երկիր է, որը ճանաչում է Վրաստանի ինքնիշխանությունն ու տարածքային ամբողջականությունը: Մենք շարունակում ենք սերտ համագործակցությունը»,- ասել է Գիգի Գիգիաձեն:

Ереван/Медиамакс/. Замминистра иностранных дел Грузии Гиги Гигиадзе заявил, что Ереван опроверг сообщения о встрече президента Армении Сержа Саргсяна с абхазской делегацией в Степанакерте.
Как сообщает собкор Медиамакс из Тбилиси со ссылкой на местные СМИ, замминистра отметил, что грузинская сторона получила разъяснения от МИД Армении и посла Армении в Грузии, которые опровергли сообщения.
«Это была очередная политическая спекуляция со стороны представителей оккупационного режима. Армения - дружественная нам страна, которая признает суверенитет и территориальную целостность Грузии. Мы продолжаем очень тесное сотрудничество», - сказал Гиги Гигиадзе.