Թբիլիսին բավարարված է Երեւանից ստացված պարզաբանմամբ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վրաստանի արտգործնախարարի տեղակալ Գիգի Գիգիաձեն այսօր ասել է, որ Երեւանը հերքել է Ստեփանակերտում ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի ու Աբխազիայի պատվիրակության հանդիպման մասին լուրերը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսի սեփական թղթակիցը Թբիլիսիից, փոխնախարարը նշել է, որ վրացական կողմը ստացել է ՀՀ ԱԳՆ-ի եւ Վրաստանում ՀՀ դեսպանի պարզաբանումները, որոնք հերքել են այդ լուրերը:
«Դա օկուպացիոն ռեժիմի հերթական քաղաքական սադրանքն էր: Հայաստանը բարեկամական երկիր է, որը ճանաչում է Վրաստանի ինքնիշխանությունն ու տարածքային ամբողջականությունը: Մենք շարունակում ենք սերտ համագործակցությունը»,- ասել է Գիգի Գիգիաձեն:

Tbilisi receives explanation from Armenia
Yerevan/Mediamax/. Deputy Foreign Minister of Georgia Gigi Gigiadze stated that Yerevan has refuted the reports on a meeting between President of Armenia Serzh Sargsyan and the Abkhaz delegation in Stepanakert.
Mediamax correspondent informs from Tbilisi with reference to local media that according to Deputy FM, the Georgian side received explanation from Armenian MFA and Armenian Ambassador to Georgia, which refuted the reports.
“This has been another political speculation by the members of the occupation regime. Armenia is a friendly country that recognizes sovereignty and territorial integrity of Georgia. We continue our close partnership,” Gigi Gigiadze said.