Հայտնի են «Նամակ «Ավրորայի» հերոսին» մրցույթի հաղթողները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Ավրորա» համաշխարհային մարդասիրական նախաձեռնությունն ու Մեդիամաքսը ամփոփել են շարադրությունների համատեղ «Նամակ Ավրորայի հերոսին» մրցույթի արդյունքները:
Առաջին տեղը զբաղեցրել է Աննա Մեհրաբյանի շարադրությունը: Մրցույթի հաղթողը կստանա 1 մլն դրամ:
Երկրորդ տեղում է Անաստասիա Ագեյչենկոյի շարադրությունը՝ նա կստանա 500 հազար դրամ:
Երրորդ տեղում է Ջուլիետա Տոնականյանի շարադրությունը՝ նա կստանա 300 հազար դրամ:
Մրցույթային հանձնաժողովը կազմված էր «Ավրորա» համաշխարհային միջազգային մարդասիրական նախաձեռնության եւ Մեդիամաքսի ներկայացուցիչներից, իսկ հանձնաժողովի նախագահն էր արձակագիր Նարինե Աբգարյանը:
Հանձնաժողովը որոշել է նաեւ հատուկ մրցանակներ սահմանել Նարեկ Աշիկյանի, Սիրանուշ Գրիգորյանի եւ Անուշ Դիլանյանի համար՝ նրանք անվանական հրավերներ կստանան ս.թ. մայիսի 28-ին Երեւանում կայանալիք «Ավրորա» մրցանակաբաշխությանը:
Ընդհանուր առմամբ, մրցույթին ներկայացվել էր 444 շարադրություն:
Հայերեն լեզվով ներկայացված շարադրությունները (318 աշխատանք) հասանելի են այստեղ:
Անգլերեն լեզվով ներկայացված շարադրությունները (31 աշխատանք) հասանելի են այստեղ:
Ռուսերեն լեզվով ներկայացված շարադրությունները (95 աշխատանք) հասանելի են այստեղ:
Մրցույթին մասնակցել են Հայաստանի, Ռուսաստանի, Ուկրաինայի, Վրաստանի, Ուզբեկստանի, Ղրղըզստանի, Ղազախստանի, Էստոնիայի, ԱՄՆ, Նիգերիայի եւ Շվեյցարիայի քաղաքացիներ:

Названы победители конкурса эссе «Письмо герою «Авроры» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Международная гуманитарная премия «Аврора» и Медиамакс подвели итоги совместного конкурса эссе «Письмо герою Авроры».
Первое место заняло эссе Анны Меграбян. Победительница конкурса получит приз в размере 1 млн драмов.
На втором месте – работа Анастасии Агейченко, которая получит 500 тысяч драмов.
На третьем месте – эссе Джельетты Тонаканян, которая получит 300 тысяч драмов.
В состав жюри конкурса вошли представители международной гуманитарной премии «Аврора» и Медиамакс. Председателем жюри выступила писательница Нарине Абгарян.
Решением комиссии специальные призы будут присуждены Нареку Ашикяну, Сирануш Григорян и Ануш Диланян - они получат персональные приглашения на церемонию вручения премии «Аврора», которая состоится 28 мая в Ереване.
В целом на конкурс было представлено 444 эссе.
Эссе, представленные на армянском языке (318 работ), доступны здесь.
Представленные на английском языке работы (31) доступны здесь.
Эссе на русском языке (95) доступны здесь.
В конкурсе приняли участие граждане Армении, России, Украины, Грузии, Узбекистана, Кыргызстана, Казахстана, Эстонии, США, Нигерии и Швейцарии.