Երեւանը պատրաստվում է ապրիլի 24-ին կայանալիք «Ավրորա» մրցանակաբաշխությանը: Հավանաբար, դուք էլ Երևանի տարբեր հատվածներում նկատել եք «Խիզախություն, Նվիրվածություն, Ազդեցություն» կարգախոսով մրցանակաբաշխության պաստառները։ Մեդիամաքս-ը շրջել է քաղաքի կենտրոնական հատվածներում ու հարցրել երեւանցիներին՝ թե ի՞նչ գիտեն մրցանակաբաշխության մասին:
Աստղիկ Վարդանյան
Աստղիկ Վարդանյանը Աստղիկ Վարդանյանը
«Ավրորա»-ն բարեգործական մրցանակաբաշխություն է, շատ մանրամասներ չգիտեմ, բայց գիտեմ, որ Քլունին է գալու Հայաստան: Հայաստանից դուրս շատ մարդիկ ընդհանրապես տեղյակ չեն մեր երկրի, Հայոց ցեղասպանության մասին: Կարծում եմ, սա հրաշալի հնարավորություն է եւս մեկ անգամ ծանոթացնել ու տեղեկացնել աշխարհին մեր գոյության մասին:
Գոռ Էլչյան
Գոռ Էլչյանը Գոռ Էլչյանը
Սա մի մրցանակաբաշխություն է, որն իր շուրջն է հավաքել լիքը աշխարհահռչակ դեմքեր: Այն ուզում են ամենամյա դարձնեն, ինչը շատ ողջունելի է: Այս մրցանակաբաշխությունը խրախուսում է մարդկանց ավելի բարի լինել, իսկ դա ամենակարեւորն է:
Գայանե Ռուշանյան
Գայանե Ռուշանյանը Գայանե Ռուշանյանը
Նկատել եմ քաղաքում տարածված պաստառները: Որքան շատ մարդ իմանա մեր երկրի, պատմության մասին, այնքան ավելի լավ: «Ավրորա»-ի մրցանակի հավակնորդները պայքարում են ցեղասպանության դեմ, այս շրջանակներում կրկին բարձրաձայնվում է նաեւ Հայոց ցեղասպանության հարցը: Կարծում եմ, սա է ամենից կարեւորը:
Արեւ Զեյնալյան
Արեւ Զեյնալյանը Արեւ Զեյնալյանը
Մրցանակաբաշխությունը ստեղծվել է մարդասիրական նպատակներով ու կարեւորում է այն մարդկանց, ովքեր իրենց կյանքը չեն խնայում աշխարհում տարբեր մարդկանց փրկությանն աջակցելու համար: Գիտեմ, որ մրցանակի հավակնորդները չորսն են, ցավոք, նրանց անունները չեմ հիշում: Կարգախոսը շատ լավ եմ հիշել, պաստառներին անընդհատ տեսնում եմ: Մրցանակաբաշխության հանձնաժողովի անդամ է նաեւ Ջորջ Քլունին, մրցանակը հանձնվելու է ապրիլի 24-ին Երեւանում, կարծեմ, Մարզահամերգային համալիրում: Այս մրցանակաբաշխությունը կարեւոր է ոչ միայն Հայաստանի, այլ ամբողջ աշխարհի համար, որովհետեւ նպատակը մարդասիրությունն է:
Մարիա
Մարիան Մարիան
Այս պահին մանրամասն չեմ կարող ներկայացնել, թե կոնկրետ ինչ նպատակ ունի մրցանակաբաշխությունը, բայց գիտեմ, որ մարդասիրական է: Գիտեմ նաեւ, որ «Ավրորա» մրցանակի դիզայնի վրա աշխատում են նաեւ Թումո կենտրոնի երեխաները:

Yerevan is preparing to Aurora Prize ceremony on April 24. You too probably noticed the posters with “Courage, Commitment, Impact” slogan in different parts of Yerevan. Mediamax walked around the centre of the city and asked Yerevan citizens what they know about this award.
Astghik Vardanyan
Astghik Vardanyan Astghik Vardanyan
Aurora is an award for charity. Although I don’t know many details, I know that Clooney will come to Armenia. Plenty of people outside Armenia know absolutely nothing about our country and the Armenian Genocide. I believe that this is a wonderful opportunity to once again introduce the world to us.
Gor Elchyan
Gor Elchyan Gor Elchyan
It’s a Prize that gathered many famous figures. They want to make it annual, which is very good. This award encourages people to be kinder, and that is the most important thing.
Gayane Rushanyan
Gayane Rushanyan Gayane Rushanyan
I noticed the posters a lot in the city. The more facts people learn about our country and history, the better. Aurora Prize Finalists fight against genocide, once again raising the issue of Armenian Genocide in this framework. I believe that is what matters the most.
Arev Zeynalyan
Arev Zeynalyan Arev Zeynalyan
The Prize was founded with humanitarian goals and appreciates persons who spare no efforts to save different people around the world. I know that there are four Finalists, but unfortunately, I don’t remember their names. I remember the slogan very well, I keep seeing it on the posters. George Clooney is a member of Selection Committee, and the ceremony will be on April 24 in Yerevan, I think, in Sports and Concert Complex. This Prize is important not only for Armenia but for the whole world, because its goal is humanity.
Maria
Maria Maria
I cannot say in detail at this moment of what the goal of the Prize is, but I know it is about humanity. I also know that children from Tumo Center worked at the design of Aurora Prize.