Հունգարիայի ԱԳՆ-ն հրաժարվել է բանավոր մեկնաբանություն տալ Սաֆարովի էքատրադիցիայի վերաբերյալ - Mediamax.am
6010 դիտում
Հունգարիայի ԱԳՆ-ն հրաժարվել է բանավոր մեկնաբանություն տալ Սաֆարովի էքատրադիցիայի վերաբերյալ
Երեւան: Մեդիամաքս: Հունգարիայի արտաքին գործերի նախարարության մամուլի բաժինն այսօր հրաժարվել է բանավոր մեկնաբանություն տալ Մեդիամաքս-ին Ռամիլ Սաֆարովի էքատրադիցիայի վերաբերյալ:
Մեդիամաքս-ի թղթակցի հետ հեռախոսային զրույցում, Հունգարիայի ԱԳ նախարարության մամուլի բաժնի աշխատակիցը խնդրել է գրավոր դիմում ուղարկել` ասելով, որ չի կարող բանավոր մեկնաբանություն անել:
Մեդիամաքս-ը նաեւ փորձել է կապվել Հունգարիայի պետական կառավարման եւ արդարադատության նախարարություն հետ, սակայն վերջինիս խոսնակը հեռախոսազանգերին չի պատասխանել:
Մեդիամաքս-ը գրավոր հարցում է ուղարկել Հունգարիայի ԱԳ եւ Պետական կառավարման եւ արդարադատության նախարարություններ ու փորձելու է պատասխան ստանալ:
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայ սպա Գուրգեն Մարգարյանի սպանության համար Հունգարիայում ցմահ ազատազրկման դատապարտված Ռամիլ Սաֆարովը  վերադարձել է Ադրբեջան, որտեղ նրան ներում է շնորհվել նախագահ Իլհամ Ալիեւի կողմից:

Yerevan/Mediamax/. The press service of the Ministry of Foreign Affairs of Hungary refused to provide an oral comment to Mediamax about the extradition of Ramil Safarov to Azerbaijan.
In a telephone conversation with Mediamax’s correspondent, the employee of Hungarian Foreign Ministry’s press service asked to send them a written request, saying that he is not allowed to make an oral comment.
Mediamax also tried to get in touch with the Ministry of Public Administration and Justice of Hungary but the Ministry’s spokesperson didn’t answer the call.
Mediamax has also sent written requests to above mentioned ministries and is now waiting for their response.
Ramil Safarov, who was serving life-time imprisonment in Hungary for the brutal murder of Armenian officer Gurgen Margaryan, returned to Azerbaijan and was pardoned by President Ilham Aliyev.