Հայաստանի ամերիկյան համալսարանը նոր նախագահ ունի
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Սեպտեմբերի 1-ից Բրյուս Պողոսյանը կստանձնի Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի (ՀԱՀ) նախագահի պաշտոնը:
Բրյուս Պողոսյանը ներկայում Թաֆթս համալսարանի մաթեմատիկայի ամբիոնի պրոֆեսոր է: 2010-2014 թվականներին նա զբաղեցրել է ՀԱՀ նախագահի պաշտոնը, եւ այդ շրջանը նշանավորվել է կրթական ծրագրերի ընդլայնմամբ, մասնավորապես, բակալավրիատի ծրագրերի ներդրմամբ:
Դոկտոր Պողոսյանը 2000 թվականից հանդիսանում է Թաֆթս համալսարանի պրոֆեսոր: Այս ընթացքում համալսարանում նա զբաղեցրել է տարբեր ղեկավար պաշտոններ, եղել է մաթեմատիկայի ամբիոնի վարիչ եւ տվյալների վերլուծության մագիստրոսական ծրագրի համատնօրեն:

American University of Armenia has a new President
Yerevan /Mediamax/. From September 1 Bruce Boghosian will serve as the next President of the American University of Armenia (AUA).
Bruce Boghosian is currently a professor in the Department of Mathematics at Tufts University. He previously served as President of AUA from 2010 to 2014, leading the University through rapid expansion, including the creation of undergraduate programs.
Dr. Boghosian has been a professor at Tufts University since 2000. He has served in a variety of leadership roles at Tufts, including Chair of the Department of Mathematics and Co-Director of the Master of Arts Program in Data Analytics.