Հայաստանում հարցվածների 64 %-ը չի վստահում որեւէ քաղաքական գործչի - Mediamax.am
Այդ մասին են վկայում Հանրապետական միջազգային ինստիտուտի (IRI) նախաձեռնությամբ 2023թ. հունվար-մարտ ամիսներին անցկացված հարցման արդյունքները, որին մասնակցել է 18 տարին լրացած 1 513 քաղաքացի: Հարցումն անցկացվել է ԲՐԵՎԻՍ ընկերության կողմից:
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին վստահում են հարցվածների 13 %-ը, Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին՝ 2 %-ը:
Եթե ԱԺ ընտրությունները կայանային առաջիկա կիրակի օրը, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը ձայն կտային հարցվածների 21 %-ը, «Հայաստան» դաշինքին` 4 %-ը: 30 %-ը ասել է, որ չի մասնակցի քվեարկությանը, իսկ 12 %-ը հայտնել է քվեաթերթիկը փչացնելու մտադրության մասին: Դժվարացել կամ հրաժարվել է պատասխանել հարցվածների 20 %-ը:

64 percent of poll respondents in Armenia do not trust any political figure - Mediamax.am
This is evidenced by the results of the polls conducted in January-March 2023 at the initiative of the International Republican Institute (IRI).  Some 1,513 citizens over 18 participated in the polls conducted by BREVIS.
Some 13% of the respondents said they trust Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, 2% said they trust the second president of Armenia Robert Kocharyan.
If the parliamentary elections were held on the coming Sunday, 21% of respondents would vote for the Civil Contract party, and 4% for the Armenia bloc. Some 30% said they would not go voting, and 12% said they would make the ballot invalid. Some 20% of respondents found it difficult or refused to answer.