Հայաստանում հարցվածների 64 %-ը չի վստահում որեւէ քաղաքական գործչի - Mediamax.am
Այդ մասին են վկայում Հանրապետական միջազգային ինստիտուտի (IRI) նախաձեռնությամբ 2023թ. հունվար-մարտ ամիսներին անցկացված հարցման արդյունքները, որին մասնակցել է 18 տարին լրացած 1 513 քաղաքացի: Հարցումն անցկացվել է ԲՐԵՎԻՍ ընկերության կողմից:
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին վստահում են հարցվածների 13 %-ը, Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին՝ 2 %-ը:
Եթե ԱԺ ընտրությունները կայանային առաջիկա կիրակի օրը, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը ձայն կտային հարցվածների 21 %-ը, «Հայաստան» դաշինքին` 4 %-ը: 30 %-ը ասել է, որ չի մասնակցի քվեարկությանը, իսկ 12 %-ը հայտնել է քվեաթերթիկը փչացնելու մտադրության մասին: Դժվարացել կամ հրաժարվել է պատասխանել հարցվածների 20 %-ը:

64% опрошенных в Армении не доверяют какому-либо политику - Mediamax.am
Об этом свидетельствуют результаты опроса, проведенного по инициативе Международного республиканского института (IRI) в январе-марте 2023 года, в котором приняли участие 1513 граждан старше 18 лет. Опрос проводился компанией BREVIS.
Премьер-министру Армении Николу Пашиняну доверяют 13% респондентов, второму президенту Армении Роберту Кочаряну – 2%.
Если бы выборы в парламент состоялись в следующее воскресенье, за партию «Гражданский договор» проголосовал бы 21% опрошенных, за блок «Армения» - 4%.
30% заявили, что вообще не будут голосовать, а 12% - что намерены испортить бюллетень. 20% респондентов затруднились или отказались отвечать.