Արսեն Թորոսյան. «Իրավիճակը կայուն եւ կառավարելի է» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանն այսօր ասել է, որ նախորդ շաբաթների համեմատ կորոնավիրուսի համավարակով պայմանավորված իրավիճակն այժմ կայուն է։
Կառավարության նիստում նախարարը նշել է, որ բուժօգնության կազմակերպման մասով իրավիճակը մնում է «թեթեւ եւ կառավարելի»։
«Հաշվի առնելով տնտեսական աշխուժությունը եւ ազգաբնակչության շարժունակությունը, այդ թվում՝ Հայաստան վերադարձող քաղաքացիների թիվը, կարծում եմ՝ դժվար է լինելու ներկայիս օրական արձանագրվող դեպքերից ավելի քիչ դեպքեր ունենալը։ Այսօրվա իրավիճակը պահպանելու համար պետք է պահել առկա սահմանափակումները»,- ասել է Արսեն Թորոսյանը։

Coronavirus situation is stable and manageable, says Arsen Torosyan - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Minister of Health Arsen Torosyan has stated today that compared to previous weeks, the coronavirus situation in the country is currently stable.
At the government meeting, Torosyan has said that in terms of organization of medical aid, the situation is “light and manageable”.
“Given the economic activity and the mobility of the population, including the number citizens returning to Armenia, we can hardly expect the number of daily registered cases to decrease. We need to keep current restrictions to maintain the situation,” added Arsen Torosyan.