Արսեն Թորոսյան. «Իրավիճակը կայուն եւ կառավարելի է» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանն այսօր ասել է, որ նախորդ շաբաթների համեմատ կորոնավիրուսի համավարակով պայմանավորված իրավիճակն այժմ կայուն է։
Կառավարության նիստում նախարարը նշել է, որ բուժօգնության կազմակերպման մասով իրավիճակը մնում է «թեթեւ եւ կառավարելի»։
«Հաշվի առնելով տնտեսական աշխուժությունը եւ ազգաբնակչության շարժունակությունը, այդ թվում՝ Հայաստան վերադարձող քաղաքացիների թիվը, կարծում եմ՝ դժվար է լինելու ներկայիս օրական արձանագրվող դեպքերից ավելի քիչ դեպքեր ունենալը։ Այսօրվա իրավիճակը պահպանելու համար պետք է պահել առկա սահմանափակումները»,- ասել է Արսեն Թորոսյանը։

Арсен Торосян: «Ситуация стабильна и управляема» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр здравоохранения Арсен Торосян сказал сегодня, что по сравнению с предыдущими неделями ситуация, обусловленная эпидемией коронавируса, в настоящее время стабильна.
На заседании правительства министр отметил, что ситуация с организацией медицинской помощи остается «легкой и управляемой».
«Принимая во внимание экономическую активность и мобильность населения, в том числе - количество граждан, возвращающихся в Армению, думаю, вряд ли удастся снизить сегодняшний показатель ежесуточных случаев заражения. Чтобы сохранить нынешнюю ситуацию, необходимо придерживаться существующих ограничений», - сказал Арсен Торосян.