Հայաստանը 3 ինքնաթիռ օգնություն կուղարկի Լիբանան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ այսօր տեղի ունեցած խորհրդակցության ժամանակ նշվել է, որ նախատեսվում է երեք ինքնաթիռով հումանիտար աջակցություն (դեղորայք եւ սնունդ) ուղարկել Լիբանան:
Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն ասել է, որ առաջին թռիչքը պլանավորված է օգոստոսի 8-ին երեկոյան՝ ժամը 21:00-ին, որով հիմնականում դեղորայք կտեղափոխվի։
«Հաջորդ թռիչքը նախատեսվում է իրականացնել օգոստոսի 11-ին, եւս մեկ թռիչք կիրականացվի կրկին հաջորդ շաբաթվա ընթացքում: Հիմա ընթանում է ապրանքների հավաքագրման գործընթացը»,- ասել է Տիգրան Ավինյանը:
Լիբանան են այցելելու Հայաստանի կառավարության, Ազգային ժողովի, «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ներկայացուցիչները, որպեսզի տեղում ծանոթանան իրավիճակին եւ հանդիպումներ ունենան Լիբանանի կառավարության եւ հայ համայնքի անդամների հետ:

Armenia to send 3 planes of humanitarian aid to Lebanon - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenia plans to send humanitarian aid (medicine and food) to Lebanon by 3 planes, the government members mentioned during the discussion chaired by Prime Minister Nikol Pashinyan today.
Deputy PM Tigran Avinyan has said that the first flight is scheduled at 21:00 on August 8. The plane will mostly carry medicine.
“The second plane will fly on August 11 and the third one – on some day next week. We are collecting the packages,” said Avinyan.
Representatives of the Armenian government, parliament and Hayastan All-Armenian Fund will visit Lebanon to get acquainted with the situation and meet with members of the Lebanese government and Armenian Diaspora.