Հայաստանը 3 ինքնաթիռ օգնություն կուղարկի Լիբանան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ այսօր տեղի ունեցած խորհրդակցության ժամանակ նշվել է, որ նախատեսվում է երեք ինքնաթիռով հումանիտար աջակցություն (դեղորայք եւ սնունդ) ուղարկել Լիբանան:
Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն ասել է, որ առաջին թռիչքը պլանավորված է օգոստոսի 8-ին երեկոյան՝ ժամը 21:00-ին, որով հիմնականում դեղորայք կտեղափոխվի։
«Հաջորդ թռիչքը նախատեսվում է իրականացնել օգոստոսի 11-ին, եւս մեկ թռիչք կիրականացվի կրկին հաջորդ շաբաթվա ընթացքում: Հիմա ընթանում է ապրանքների հավաքագրման գործընթացը»,- ասել է Տիգրան Ավինյանը:
Լիբանան են այցելելու Հայաստանի կառավարության, Ազգային ժողովի, «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ներկայացուցիչները, որպեսզի տեղում ծանոթանան իրավիճակին եւ հանդիպումներ ունենան Լիբանանի կառավարության եւ հայ համայնքի անդամների հետ:

Армения направит 3 борта с гуманитарной помощью в Ливан - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. На сегодняшнем совещании под руководством премьер-министра Армении Никола Пашиняна было решено, что в Ливан будет направлено 3 самолета с гуманитарной помощью (медикаменты и продукты питания).
Вице-премьер Тигран Авинян заявил, что первый спецрейс запланирован на вечер 8 августа (21:00 часов), будут отправлены в основном медикаменты.
«Следующий рейс запланирован на 11 августа, еще один рейс будет выполнен в течение следующей недели. Сейчас ведется сбор товаров»,- подчеркнул Тигран Авинян.
В Ливан отбудут также представители правительства и Национального собрания Армении, Всеармянского фонда «Айастан», чтобы на месте ознакомиться с ситуацией и встретиться с членами правительства Ливана и армянской общины.