ՀՀ սահմանամերձ համայնքներին նվիրված բիզնես-ֆորում կկայանա - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հուլիսի 8-ին Մոսկվայում կկայանա բիզնես-ֆորում, որի ընթացքում հայազգի ռուսաստանաբնակ գործարարների եւ արտադրողների հետ կքննարկվեն Հայաստանի սահմանամերձ համայնքներում ներդրումների ու արտադրամասերի կառուցման հարցերը։
Այդ մասին հայտնի է դարձել հունիսի 28-ին կայացած սահմանամերձ համայնքներում համակարգման ենթակա հարցերի լուծման նպատակով ստեղծված միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստում:
Հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդգծել է, որ հանձնաժողովի համար առաջնային կարեւորության հարցը սահմանամերձ համայնքների բնակիչների անվտանգության ապահովումն է։ Նախարարը կարեւորել է նաեւ սոցիալական հաջողված նախաձեռնություններին զուգահեռ ներդրումային կոնկրետ ծրագրերի ապահովումն ու սահմանամերձ համայնքներում նպաստավոր գործարար միջավայրի ստեղծումը։

Состоится бизнес-форум, посвященный приграничным общинам Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. 8 июля в Москве состоится бизнес-форум, в ходе которого с проживающими в России армянскими бизнесменами и производителями будут обсуждаться вопросы инвестиций и создания предприятий в приграничных общинах Армении.
Об этом стало известно 28 июня на очередном заседании межведомственной комиссии, учрежденной с целью решения координационных вопросов в приграничных общинах.
Председатель комиссии, министр обороны Давид Тоноян подчеркнул, что вопросом первоочередной важности для комиссии является обеспечение безопасности жителей приграничных общин. Министр подчеркнул также обеспечение конкретных инвестиционных программ параллельно успешным социальных инициативам и создание благоприятной бизнес-среды в приграничных общинах.