«Դասավանդիր, Հայաստան»-ը պաշտոնապես Արցախում է
«Հայաստանում գործունեության առաջին օրվանից ես ցանկացել, երբեմն նաեւ երազել եմ, որ մեր կողմից իրականացվող Առաջնորդության զարգացման ծրագիրը մի օր կմեկնարկի նաեւ իմ հայրենիք Արցախում։ Մենք արդեն չորս տարի է, ինչ հաջողությամբ գործում ենք Հայաստանում, ունենք հիսունից ավելի գործընկեր դպրոցներ, շուրջ 71 մասնակից։ Սակայն մեր մուտքն արցախյան դպրոցներ մշտապես ռազմավարական կարեւորություն է ունեցել մեզ համար, ուստի այսօր հիմնադրամի համար նշանակալի օր է։ Սկսած 2017 թվականի սեպտեմբերից՝ ծրագրի չորս մասնակից արդեն դասավանդում են Արցախում, այս տարի այդ թիվը կաճի։ Շնորհակալություն ենք ուզում հայտնել Արցախի նախագահին, կառավարությանը, Կրթության եւ գիտության նախարարությանը, բոլոր մեզ աջակցողներին ու Արցախի բնակչությանը՝ նման ջերմ ընդունելության եւ ծրագրի հանդեպ ցուցաբերած հետաքրքրության համար», - ասել է Լարիսա Հովհաննիսյանը։
Արցախի կրթության, գիտության եւ սպորտի նախարար Նարինե Աղաբալյանն ասել է, որ պատրաստ են ամեն կերպ աջակցել ծրագրի ընդլայնմանն Արցախում։
Հիմնադրամի ներկայացուցիչներին ընդունել է Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը։ Նա կարեւորել է «Դասավանդի՛ր, Հայաստան»-ի ծրագրի իրականացումն Արցախում՝ այն որակելով պահանջված ու հետաքրքիր:

Teach For Armenia makes official entry to Artsakh - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Teach For Armenia teaching program has begun officially operating in Artsakh, founder and CEO Larisa Hovhannisian has told Mediamax.
“Since the first day of our work in Armenia, I wanted and dreamed sometimes to launch the Leadership Development Program in my homeland, Artsakh. We have been operating in Armenia successfully for four years and at the moment, we have over 50 partners and around 71 Fellows. Nevertheless, presence in Artsakh schools has always been a priority for us strategically, so today is an important day for our foundation. Four of our Fellows have been teaching in Artsakh since September 2017 and their number will grow. We would like to thank the President, Government and Ministry of Education and Science of Artsakh, as well as all who supported us and the people of Artsakh for the warm welcome and the interest towards our program,” said Larisa Hovhannisian.
Minister of Education, Science and Sport of Artsakh Narine Aghabalyan has expressed the readiness to support the expansion of the program in Artsakh with any means possible.
President of Artsakh Bako Sahakyan has received representatives of Teach For Armenia and attached importance to the program’s presence in the country, describing it as relevant and interesting.