Լուսանկարը` REUTERS/Alkis Konstantinidis
2017թ. հունվարի 28-ին ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն իր առաջին հեռախոսազրույցն ունեցավ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: REUTERS/Jonathan Ernst.
Մոսուլից տեղահանված կանայք հանգստանում են անապատում եւ սպասում իրենց տեղափոխմանը: REUTERS/Zohra Bensemra.
Տոկիոյում Christian Dior-ի Haute Couture գարուն-ամառ 2017թ.-ի ցուցադրության փորձին սպասող մոդելները «կռիվ են տալիս» ուժեղ քամու դեմ: REUTERS/Toru Hanai.
Մոսուլում Իրաքի հատուկ ջոկատայինի կողմից սպանվել է Իսլամական պետության (ISIS) մահապարտ ահաբեկիչը: REUTERS/Goran Tomasevic.
Հույն դերասանուհի Կատերինա Լեհուն գլխավոր Քրմուհու դերում՝ 2018թ.-ի Փհենչհանի Ձմեռային Օլիմպիական խաղերի կրակը վառելու արարողության ժամանակ:  REUTERS/Alkis Konstantinidis.
Արտասվող տղամարդը Մոսուլի ճակատամարտի ժամանակ քաղաքի տարածքից դուրս է հանում դստերը: REUTERS/Goran Tomasevic.
Բնակիչները նայում են Կանադայի Ֆերիլենդ Նյու Ֆաունդլենդի Հարավային ափով («Այսբերգի նրբանցք») անցնող տարվա առաջին այսբերգին: REUTERS/Jody Martin.
Տեղահանված իրաքցի աղջիկը արտասվում է Համամ ալ-Ալիլ ճամբար մտնելիս: REUTERS/Suhaib Salem.
Կրասնոյարսկի Խորեոգրաֆիայի քոլեջի ուսանողները պատրաստվում են քննությանը: REUTERS/ Ilya Naymushin.
Վենեսուելայի Սան Կրիստոբալ քաղաքում ոստիկանական ուժերի եւ ցուցարարների բախման դրվագներից մեկը: REUTERS/Carlos Eduardo
Ramirez.
Երգչուհի Մադոննան գրկախառնվում է որդու՝ Դեյվիդ Բանդայի հետ՝ Մալավիում հիվանդանոցի բացման արարողության ժամանակ: Reuters/Siphiwe Sibeko.
Ռոհինջա փախստական 6-ամյա Մուհամեդ Հերոնը եւ նրա 4-ամյա եղբայր Մոհամեդ Աքտերը ցուցադրում են իրենց ստացած այրվածքները: REUTERS/Jorge Silva.
Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընը հետեւում է Hwasong-12 հրթիռի գործարկմանը: KCNA/Reuters.
Մահացած կետը Ռիո դե Ժանեյրոյի Իպանեմա լողափում: REUTERS/Pilar Olivares.
4-ամյա Ռոհինջա փախստական Հոսնե Արան: REUTERS/Hannah McKay.
Մոնիկա Բելուչին համբուրում է դերասան Ալեքս Լուցին՝ Կաննի 70-րդ կինոփառատոնի բեմի վրա: REUTERS/Eric Gaillard.
Նոր Դելիում՝ Յամունա գետի վրա, տղամարդիկ կերակրում են ճայերին: REUTERS/Saumya Khandelwal.
Հյուսիսային Կորեայի սինխրոն լողի թիմի վարժանքը Բուդապեշտում անցկացվող Ջրային մարզաձեւերի աշխարհի առաջնությունում: REUTERS/Stefan Wermuth.

Фото: REUTERS/Alkis Konstantinidis
28 января 2017 года Дональд Трамп провел свой первый телефонный разговор с президентом России Владимиром Путиным.  REUTERS/Jonathan Ernst.
Депортированные из Мосула женщины отдыхают в пустыне. REUTERS/Zohra Bensemra.
Модели «борются» с сильным ветром в Токио в ожидании репетиции показа Christian Dior. REUTERS/Toru Hanai.
В Мосуле спецназовцем убит террорист-смертник «Исламского государства» (ISIS). REUTERS/Goran Tomasevic.
Греческая актриса Катерина Леху в роли верховной Жрицы на церемонии зажжения огня зимних Олимпийских игр 2018 года. REUTERS/Alkis Konstantinidis.
Плачущий мужчина выводит дочь из города во время битвы за Мосул.  REUTERS/Goran Tomasevic.
Жители канадского города Феррилэнд Ньюфаундленд смотрят на первый айсберг года, проходящий по Южному берегу («Коридор айсбергов»).  REUTERS/Jody Martin.
Депортированная иракская девочка плачет при входе в лагерь Хамам аль-Алиль. REUTERS/Suhaib Salem.
Студентки Красноярского хореографического училища готовятся к экзамену. REUTERS/ Ilya Naymushin.
Столкновение полицейских сил и митингующих в венесуэльском городе Сан-Кристобаль. REUTERS/Carlos Eduardo Ramirez.
Певица Мадонна обнимает сына Дейвида Банду на церемонии открытия больницы в Малави. Reuters/Siphiwe Sibeko.
6-летний беженец-рохинджа Мухаммед Херон и его 4-летний брат Мохамед Актер показывают полученные ожоги.  REUTERS/Jorge Silva.
Лидер Северной Кореи Ким Чен Ын наблюдает за запуском ракеты Hwasong-12. KCNA/Reuters.
Мертвый кит на пляже Ипанема в Рио-де-Жанейро.  REUTERS/Pilar Olivares.
4-летний беженец-рохинджа Хосне Ара.  REUTERS/Hannah McKay.
Моника Беллуччи целует актера Алекса Луца на сцене 70-го Каннского кинофестиваля.  REUTERS/Eric Gaillard.
Мужчины кормят чаек на реке Ямуна в Нью-Дели.  REUTERS/Saumya Khandelwal.
Тренировка сборной Северной Кореи по синхронному плаванию на чемпионате мира по водным видам спорта в Будапеште.  REUTERS/Stefan Wermuth.