Գլխավոր գործընկերները շարունակում են աջակցել «Ավրորային» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանի կոնյակի գործարանը` իր լեգենդար ARARAT կոնյակով, Պանարմենիան Մեդիա Գրուպը եւ Վիվասել-ՄՏՍ ընկերությունը շարունակում են աջակցել «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությանը՝ որպես գլխավոր գործընկերներ:
Ինչպես 2016 թվականին, այնպես էլ այս տարի ընկերություններն աջակցում են՝ իրականացնելու 2017թ. «Ավրորա» մրցանակի շնորհման արարողությունը եւ ուղեկցող միջոցառումները:
«Մեզ համար «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության հետ համագործակցությունը շատ կարեւոր է, քանի որ այն հանրության ուշադրությունն է հրավիրում աշխարհում մարդկության առաջ ծառացած խնդիրներին եւ լուծումներ փնտրում դրանց համար: «Ավրորան» իր ծրագրերի միջոցով աշխարհին նորովի է ներկայացնում հայ ժողովրդի անցած ուղին եւ մշակույթը: Այն բարձրացնում է Հայաստանի բրենդի դերը՝ իր ողջ մտավոր եւ մշակութային հարստությամբ: Այս առումով Երեւանի կոնյակի գործարանի եւ «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության առաքելությունները համընկնում են», - ասել է Երեւանի կոնյակի գործարանի տնօրենների խորհրդի նախագահ Արա Գրիգորյանը:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը զորավիգ է «Ավրորա» նախաձեռնությանը՝ մարդասիրության մերօրյա նվիրյալների՝ զոհողություններով ու վտանգներով լի  առաքելության իրականացմանն աջակցելու գործում: Անցյալի ցեղասպանությունների ու հումանիտար աղետների վերաբերյալ մարդկությանն իրազեկելուն, դրանց դատապարտմանն ու կրկնության կանխարգելմանն ուղղված աշխատանքները փոխկապակցված են և ուղղված են մեկ նպատակի՝ ի ցույց դնել առաջադեմ մարդկության հավաքական կամքն ու վճռականությունը՝ բարին ու ճշմարիտը աշխարհով մեկ տարածելու գործում», - ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Չափազանց կարեւոր է, որ Պանարմենիան Մեդիա Գրուպի եւ «Ավրորայի» գործընկերությունը գնալով նոր թափ է առնում: Մեր լրատվական միջոցների եւ հատկապես «Արմենիա» հեռուստաընկերության միջոցով մենք Հայաստանի, սփյուռքի եւ համաշխարհային լսարանի ուշադրությունն ենք հրավիրում հումանիտար հիմնախնդիրներին եւ նորովի ներկայացնում Հայաստանը: Ուրախ ենք, որ այս տարի մայիսի 28-ին աշխարհում միլիոնավոր մարդիկ «Արմենիա» հեռուստաընկերության ուղիղ եթերում հնարավորություն կունենան՝ դիտելու 2017թ. «Ավրորա» մրցանակի շնորհման արարողությունը», - ասել է  Պանարմենիան Մեդիա Գրուպի գլխավոր տնօրեն Արմեն Արզումանյանը:
«Ավրորան շնորհակալ է իր գլխավոր գործընկերներին շարունակական աջակցության համար, ինչպես նաեւ այն բոլոր կազմակերպություններին եւ անհատներին, որոնք իրենց հնարավորություններն ու միջոցներն են ներդնում լավագույնս կազմակերպելու 2017թ. «Ավրորա» մրցանակի շնորհման արարողությունը եւ ուղեկցող միջոցառումները: Միայն համատեղ ուժերով է հնարավոր՝ աշխարհի ուշադրությունը հրավիրել հումանիտար խնդիրներին եւ օգնության ձեռք մեկնել կարիքի մեջ գտնվող մարդկանց», - ասել է «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության գործադիր տնօրեն Արման Ջիլավյանը:

Photo: Aurora Initiative
As in 2016, the companies will contribute to the 2017 Aurora Prize Ceremony and the series of special events.
“Cooperation with Aurora Humanitarian Initiative is very important for us as it raises awareness of the most pressing humanitarian issues and seeks for their solutions,” said Ara Grigoryan, Chairman of the Board of Directors of the Yerevan Brandy Company. “Aurora reintroduces Armenian culture and history to the world. It strengthens the brand of Armenia, highlighting the nation’s capacity and cultural heritage.  In this respect, the missions of ARARAT and Aurora Humanitarian Initiative align.”
“VivaCell-MTS is committed to Aurora Initiative in supporting implementation of the mission filled with sacrifices and dangers by modern-day devotees of humanism. The efforts to inform humanity about the genocides and the humanitarian disasters of the past, to condemn and to prevent their repetition are interrelated and are aimed at one purpose - to show the collective will of the progressive humanity and its commitment to spread the kind and the true across the world,” says VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
“It is vital that the collaboration of Panarmenian Media Group and Aurora Humanitarian Initiative is advancing. Through our media channels and especially through the Armenia TV we raise awareness of the humanitarian issues among our audience in Armenia, Diaspora and the world and introduce Armenia in a new light,” said Armen Arzumanyan, General Director of Panarmenian Media Group. “We are very happy that on May 28th millions of people around the world will be able to watch the 2017 Aurora Prize Ceremony live on Armenia TV.”
“Aurora is grateful to its partners for their continuous support. We are also grateful to all the people and organizations that are contributing their resources to organize the Aurora Weekend events and the 2017 Aurora Prize Ceremony in the best way possible. Only together can we raise global awareness of the most pressing humanitarian issues and lend a helping hand to those in need,” said Arman Jilavian, CEO of Aurora Humanitarian Initiative.