Գլխավոր գործընկերները շարունակում են աջակցել «Ավրորային» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանի կոնյակի գործարանը` իր լեգենդար ARARAT կոնյակով, Պանարմենիան Մեդիա Գրուպը եւ Վիվասել-ՄՏՍ ընկերությունը շարունակում են աջակցել «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությանը՝ որպես գլխավոր գործընկերներ:
Ինչպես 2016 թվականին, այնպես էլ այս տարի ընկերություններն աջակցում են՝ իրականացնելու 2017թ. «Ավրորա» մրցանակի շնորհման արարողությունը եւ ուղեկցող միջոցառումները:
«Մեզ համար «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության հետ համագործակցությունը շատ կարեւոր է, քանի որ այն հանրության ուշադրությունն է հրավիրում աշխարհում մարդկության առաջ ծառացած խնդիրներին եւ լուծումներ փնտրում դրանց համար: «Ավրորան» իր ծրագրերի միջոցով աշխարհին նորովի է ներկայացնում հայ ժողովրդի անցած ուղին եւ մշակույթը: Այն բարձրացնում է Հայաստանի բրենդի դերը՝ իր ողջ մտավոր եւ մշակութային հարստությամբ: Այս առումով Երեւանի կոնյակի գործարանի եւ «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության առաքելությունները համընկնում են», - ասել է Երեւանի կոնյակի գործարանի տնօրենների խորհրդի նախագահ Արա Գրիգորյանը:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը զորավիգ է «Ավրորա» նախաձեռնությանը՝ մարդասիրության մերօրյա նվիրյալների՝ զոհողություններով ու վտանգներով լի  առաքելության իրականացմանն աջակցելու գործում: Անցյալի ցեղասպանությունների ու հումանիտար աղետների վերաբերյալ մարդկությանն իրազեկելուն, դրանց դատապարտմանն ու կրկնության կանխարգելմանն ուղղված աշխատանքները փոխկապակցված են և ուղղված են մեկ նպատակի՝ ի ցույց դնել առաջադեմ մարդկության հավաքական կամքն ու վճռականությունը՝ բարին ու ճշմարիտը աշխարհով մեկ տարածելու գործում», - ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Չափազանց կարեւոր է, որ Պանարմենիան Մեդիա Գրուպի եւ «Ավրորայի» գործընկերությունը գնալով նոր թափ է առնում: Մեր լրատվական միջոցների եւ հատկապես «Արմենիա» հեռուստաընկերության միջոցով մենք Հայաստանի, սփյուռքի եւ համաշխարհային լսարանի ուշադրությունն ենք հրավիրում հումանիտար հիմնախնդիրներին եւ նորովի ներկայացնում Հայաստանը: Ուրախ ենք, որ այս տարի մայիսի 28-ին աշխարհում միլիոնավոր մարդիկ «Արմենիա» հեռուստաընկերության ուղիղ եթերում հնարավորություն կունենան՝ դիտելու 2017թ. «Ավրորա» մրցանակի շնորհման արարողությունը», - ասել է  Պանարմենիան Մեդիա Գրուպի գլխավոր տնօրեն Արմեն Արզումանյանը:
«Ավրորան շնորհակալ է իր գլխավոր գործընկերներին շարունակական աջակցության համար, ինչպես նաեւ այն բոլոր կազմակերպություններին եւ անհատներին, որոնք իրենց հնարավորություններն ու միջոցներն են ներդնում լավագույնս կազմակերպելու 2017թ. «Ավրորա» մրցանակի շնորհման արարողությունը եւ ուղեկցող միջոցառումները: Միայն համատեղ ուժերով է հնարավոր՝ աշխարհի ուշադրությունը հրավիրել հումանիտար խնդիրներին եւ օգնության ձեռք մեկնել կարիքի մեջ գտնվող մարդկանց», - ասել է «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության գործադիր տնօրեն Արման Ջիլավյանը:

Ключевые партнеры продолжают поддерживать «Аврору» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Ереванский коньячный завод и его легендарный армянский коньяк АРАРАТ, Panarmenian Media Group и VivaCell-MTS продолжат оказывать поддержку Гуманитарной инициативе «Аврора» в качестве ключевых партнеров церемонии 2017 года.
«Для нас очень важно сотрудничество с инициативой «Аврора», поскольку она привлекает внимание мира к самым острым гуманитарным проблемам и стремится найти их решения. «Аврора» также представляет всему миру армянскую культуру и историю в новом свете. Инициатива способствует укреплению бренда Армении, подчеркивая богатство наследия нашей нации и ее большой потенциал. В этом отношении миссии АРАРАТа и Гуманитарной инициативы «Аврора» совпадают», -  заявил глава Совета директоров Ереванского коньячного завода Ара Григорян.
«ВиваСелл-МТС поддерживает фонд «Аврора» в деле оказания содействия осуществлению миссий, требующих личных жертв и полных опасностей, теми, кто и сегодня остается верным принципам гуманизма. Усилия, нацеленные на осведомление человечества о геноцидах и гуманитарных катастрофах прошлого, их осуждение и предотвращение взаимосвязаны и нацелены на единственную цель – поощрять проявления добра и защищать истину во всем мире»,- заявил гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
«Очень важно, что сотрудничество Panarmenian Media Group и Гуманитарной инициативы «Аврора» расширяется. Через наши каналы в информационных сетях и особенно через телеканал «Армения» мы привлекаем внимание нашей аудитории в Армении и среди диаспоры к самым острым гуманитарным вопросам и представляем миру Армению в новом свете. Мы рады, что 28 мая миллионы людей по всей планете смогут увидеть прямую трансляцию церемонии вручения премии «Аврора» на канале «Армения»», – сказал генеральный директор Panarmenian Media Group Армен Арзуманян.
««Аврора» очень благодарна своим главным партнерам за их постоянную поддержку. Мы также признательны всем людям и организациям, благодаря ресурсам которых станет возможным проведение церемонии вручения премии «Аврора» – 2017 и сопутствующих мероприятий на мировом уровне. Только объединившись, мы сможем привлечь внимание мира к насущным гуманитарным вызовам и протянуть руку помощи тем, кому она нужна», - подчеркнул руководитель инициативы «Аврора» Арман Джилавян.