Փաշինյանն ու Ղարիբաշվիլին քննարկել են տարածաշրջանային գործընթացները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի եւ Վրաստանի վարչապետներ Նիկոլ Փաշինյանն ու Իրակլի Ղարիբաշվիլին այսօր Թբիլիսիում կայացած առանձնազրույցի ժամանակ մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանում տեղի ունեցող գործընթացների շուրջ:
Կառավարությունից հայտնել են, որ նրանք կարեւորել են խաղաղության եւ կայունության ուղղությամբ հետեւողական քայլերի իրականացումը:
«Զրուցակիցները քննարկել են այսօր կայանալիք Հայաստանի եւ Վրաստանի միջեւ տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի օրակարգին, երկկողմ քաղաքական եւ տնտեսական կապերին առնչվող հարցեր:
Կողմերն ընդգծել են Հայաստանի եւ Վրաստանի միջեւ համագործակցության ռազմավարական բնույթը եւ վստահություն հայտնել, որ այսօր կայանալիք միջկառավարական հանձնաժողովի նիստը նոր ազդակ կհաղորդի երկկողմ փոխգործակցությանը բոլոր ոլորտներում:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել առեւտրատնտեսական կապերի հետագա զարգացմանը, տարբեր ուղղություններով համատեղ ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցերի»,- ասված է կառավարության հաղորդագրությունում:

Pashinyan and Garibashvili discuss regional processes
Yerevan /Mediamax/. Prime Ministers of Armenia and Georgia, Nikol Pashinyan and Irakli Garibashvili, during a private conversation held in Tbilisi today, exchanged views on the processes taking place in the region.
The government’s press office reported that they highlighted the implementation of consistent steps towards peace and stability.
“The interlocutors discussed issues related to the agenda of today’s session of the intergovernmental commission on economic cooperation between Armenia and Georgia, touched upon issues on bilateral political and economic relations.
The parties emphasized the strategic nature of the cooperation between Armenia and Georgia and expressed confidence that the session of the intergovernmental commission to be held today will give a new impetus to the bilateral cooperation in all sectors.
At the meeting, issues on the further development of trade and economic relations, the implementation of joint projects in different directions were discussed,” the government’s news release reads.