Փաշինյանն ու Ղարիբաշվիլին քննարկել են տարածաշրջանային գործընթացները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի եւ Վրաստանի վարչապետներ Նիկոլ Փաշինյանն ու Իրակլի Ղարիբաշվիլին այսօր Թբիլիսիում կայացած առանձնազրույցի ժամանակ մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանում տեղի ունեցող գործընթացների շուրջ:
Կառավարությունից հայտնել են, որ նրանք կարեւորել են խաղաղության եւ կայունության ուղղությամբ հետեւողական քայլերի իրականացումը:
«Զրուցակիցները քննարկել են այսօր կայանալիք Հայաստանի եւ Վրաստանի միջեւ տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի օրակարգին, երկկողմ քաղաքական եւ տնտեսական կապերին առնչվող հարցեր:
Կողմերն ընդգծել են Հայաստանի եւ Վրաստանի միջեւ համագործակցության ռազմավարական բնույթը եւ վստահություն հայտնել, որ այսօր կայանալիք միջկառավարական հանձնաժողովի նիստը նոր ազդակ կհաղորդի երկկողմ փոխգործակցությանը բոլոր ոլորտներում:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել առեւտրատնտեսական կապերի հետագա զարգացմանը, տարբեր ուղղություններով համատեղ ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցերի»,- ասված է կառավարության հաղորդագրությունում:

Пашинян и Гарибашвили обсудили региональные процессы - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министры Армении и Грузии Никол Пашинян и Ираклий Гарибашвили сегодня в Тбилиси обменялись мнениями о процессах в регионе.
Пресс-служба правительства Армении сообщила, что была подчеркнута важность осуществления последовательных шагов к миру и стабильности.
«Собеседники обсудили вопросы, связанные с повесткой сегодняшнего заседания межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Арменией и Грузией, двусторонними политическими и экономическими отношениями.
Стороны подчеркнули стратегический характер сотрудничества между Арменией и Грузией и выразили уверенность, что заседание межправительственной комиссии придаст новый импульс двустороннему сотрудничеству во всех сферах.
На встрече были затронуты вопросы, связанные с дальнейшим развитием торгово-экономических связей, реализацией совместных проектов по различным направлениям», - говорится в сообщении пресс-службы правительства.