Իրանը եւ Հայաստանը բանկային կապերի նոր հնարավորություն են տեսնում
Երեւան: Մեդիամաքս: Իրանի նախագահի առաջին տեղակալ Էսհաղ Ջահանգիրին ասել է, որ պատժամիջոցների չեղարկումը եւ բանկային հարցերի կարգավորումը Իրանի եւ Հայաստանի բանկային կապերի համար նոր հնարավորություն են ստեղծում:
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարությունից, այս մասին Էսհաղ Ջահանգիրին նշել է Թեհրանում ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանի հետ հանդիպմանը:
Էսհաղ Ջահանգիրին ընդգծել է, որ Իրանի դեմ կիրառված պատժամիջոցների շրջանում էլ Իրանը դրական ու կառուցողական կապեր է ունեցել Հայաստանի հետ:
Գագիկ Բեգլարյանն էլ նշել է, որ Իրանի հետ համագործակցությունների համակողմանի ընդլայնումը հատուկ նշանակություն ունի Հայաստանի համար։

Iran and Armenia see new opportunities in banking relations
Yerevan /Mediamax/. Eshagh Jahangiri, First Vice President of Islamic Republic of Iran said that cancellation of banking sanctions creates an opportunity for a new banking relationship for Iran and Armenia.
According to the Ministry of Transport and Communications of Armenia, Eshagh Jahangiri said that at the meeting with Armenian Minister of Transport and Communication Gagik Beglaryan in Tehran.
Eshagh Jahangiri stressed that Iran has remained in positive and constructive relations with Armenia during the sanctions.
Gagik Beglaryan stated that the expansion of comprehensive cooperation with Iran is of special significance for Armenia.