Անջեյ Կասպշիկը եւ Դավիթ Տոնոյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: Սեպտեմբերի 2-ի երեկոյան ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպշիկին:
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից, հանդիպմանը քննարկվել է վերջին օրերին հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին եւ ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում տիրող իրավիճակը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալը դեսպանին ներկայացրել է շփման գծում տեղի ունեցած միջադեպերի մանրամասները:
Դավիթ Տոնոյանն ու Անջեյ Կասպշիկը մտահոգություն են հայտնել հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի հաճախակիացման, մեծ տրամաչափի զինատեսակների օգտագործման կապակցությամբ:

Анджей Каспшик обеспокоен учащением случаев нарушения режима перемирия
Ереван/Медиамакс/. Вечером 2 сентября первый заместитель министра обороны Армении Давид Тоноян принял личного представителя действующего председателя ОБСЕ, посла Анджея Каспшика.
Как передает пресс-служба Минобороны Армении, на встрече обсуждалась ситуация на армяно-азербайджанской границе, а также на линии соприкосновения ВС Карабаха и Азербайджана.
Первый замминистра обороны представил послу подробности инцидентов, имевших место на линии соприкосновения.
Давид Тоноян и Анджей Каспшик выразили беспокойство учащением случаев нарушения режима прекращения огня, а также применением крупнокалиберного оружия.