Ռոբերտ Քոչարյանը կշարունակի աշխատել «Սիստեմա»-ի տնօրենների խորհրդում
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի թեկնածությունը ներկայացվել է ռուսաստանյան ԱՖԿ «Սիստեմա»-ի տնօրենների խորհրդի նոր կազմում ընդգրկվելու համար:
«Վեդոմոստի» թերթը գրում է, որ «Սիստեմա»-ի բաժնետերերի ժողովը կկայանա հունիսի 30-ին, եւ քվեարկության ցուցակում ընդգրկված են 13 թեկնածուներ, որոնցից 10-ն արդեն հանդիսանում են տնօրենների խորհրդի անդամներ:
Նրանք են` «Սիստեմա»-ի հիմնադիր եւ խոշորագույն բաժնետեր Վլադիմիր Եվտուշենկովը, կորպորացիայի համասեփականատերեր Ալեքսանդր Գոնչարուկը, Դմիտրի Զուբովը, Վյաչեսլավ Կոպյեւը եւ Եվգենի Նովիցկին, «Սիստեմա»-ի նախագահ Միխայիլ Շամոլինը, ինչպես նաեւ գործող անկախ տնօրենները` ՀՀ նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, Ռուսաստանում KPMG նախկին նախագահ Ռոջեռ Մանինգսը,  Alcatel Lucent խորհրդի նախկին նախագահ Սերժ Չուռուկը եւ «Վիմ-բիլ-դան» ընկերության հիմնադիր Դավիդ Յակոբաշվիլին:
«Սիստեմա»-ի տնօրենների խորհրդի անդամության նոր թեկնածուներն են Investcorp-ի նախկին ղեկավար տնօրեն Բրայան Դիքին, Լյուքսեմբուրգի էկոնոմիկայի նախկին նախարար Ժանո Կռեկե եւ Barclays Capital փոխնախագահ Մարկ Հոլղմանը:
Վերջերս Մեդիամաքս-ի հետ հարցազրույցում Ռոբերտ Քոչարյանն ասել էր, որ «արդեն 3 տարի է աշխատում եմ շատ լուրջ ռուսական ընկերությունում, փորձում եմ օգտակար լինել դրան, եւ ինձ համար այդ գործը հետաքրքիր է»:

Роберт Кочарян продолжит работать в совете директоров АФК «Система»
Ереван/Медиамакс/. Экс-президент Армении Роберт Кочарян номинирован в совет директоров российской корпорации «Система».
Газета «Ведомости» пишет, что собрание акционеров «Системы» состоится 30 июня, и в список голосования включены 13 кандидатов, десять из которых уже являются членами совета директоров.
Это - основатель и крупнейший акционер «Системы» Владимир Евтушенков, совладельцы корпорации Александр Гончарук, Дмитрий Зубов, Вячеслав Копьев и Евгений Новицкий, президент «Системы» Михаил Шамолин, а также действующие независимые директора - экс-президент Армении Роберт Кочарян, бывший президент KPMG в России Роджер Маннингс, бывший председатель совета Alcatel Lucent Серж Чурук и основатель «Вимм-билль-данна» Давид Якобашвили.
Новыми кандидатами на членство в Совете директоров «Системы» являются бывший управляющий директор Investcorp Брайан Дикки, экс-министр экономики Люксембурга Жанно Креке и вице-президент Barclays Capital Марк Хольцман.
Недавно в интервью Медиамакс Роберт Кочарян сказал, что «я уже 3 года работаю в очень серьезной российской компании, стараюсь быть ей полезным, и мне это интересно».