Ռոբերտ Քոչարյանը կշարունակի աշխատել «Սիստեմա»-ի տնօրենների խորհրդում
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի թեկնածությունը ներկայացվել է ռուսաստանյան ԱՖԿ «Սիստեմա»-ի տնօրենների խորհրդի նոր կազմում ընդգրկվելու համար:
«Վեդոմոստի» թերթը գրում է, որ «Սիստեմա»-ի բաժնետերերի ժողովը կկայանա հունիսի 30-ին, եւ քվեարկության ցուցակում ընդգրկված են 13 թեկնածուներ, որոնցից 10-ն արդեն հանդիսանում են տնօրենների խորհրդի անդամներ:
Նրանք են` «Սիստեմա»-ի հիմնադիր եւ խոշորագույն բաժնետեր Վլադիմիր Եվտուշենկովը, կորպորացիայի համասեփականատերեր Ալեքսանդր Գոնչարուկը, Դմիտրի Զուբովը, Վյաչեսլավ Կոպյեւը եւ Եվգենի Նովիցկին, «Սիստեմա»-ի նախագահ Միխայիլ Շամոլինը, ինչպես նաեւ գործող անկախ տնօրենները` ՀՀ նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, Ռուսաստանում KPMG նախկին նախագահ Ռոջեռ Մանինգսը,  Alcatel Lucent խորհրդի նախկին նախագահ Սերժ Չուռուկը եւ «Վիմ-բիլ-դան» ընկերության հիմնադիր Դավիդ Յակոբաշվիլին:
«Սիստեմա»-ի տնօրենների խորհրդի անդամության նոր թեկնածուներն են Investcorp-ի նախկին ղեկավար տնօրեն Բրայան Դիքին, Լյուքսեմբուրգի էկոնոմիկայի նախկին նախարար Ժանո Կռեկե եւ Barclays Capital փոխնախագահ Մարկ Հոլղմանը:
Վերջերս Մեդիամաքս-ի հետ հարցազրույցում Ռոբերտ Քոչարյանն ասել էր, որ «արդեն 3 տարի է աշխատում եմ շատ լուրջ ռուսական ընկերությունում, փորձում եմ օգտակար լինել դրան, եւ ինձ համար այդ գործը հետաքրքիր է»:

Robert Kocharyan to continue working at Russian “Sistema” Corporation’ Board
Yerevan/Mediamax/. Former Armenian President Robert Kocharyan has been nominated to the Board of Directors of Russian "Sistema” Corporation.
“Vedomosti” newspaper wrote that the meeting of “Sistema” shareholders will be held on June 30 and the list of candidates includes 13 names,10 of whom are already members of the Board of Directors.
They are: founder and the biggest shareholder of “Sistema” Vladimir Yevtushenkov, co-owners of the corporation Alexander Goncharuk, Dmitri Zubov, Vyacheslav Kopyev and Yevgeni Novitsky, President of “Sistema” Mikhail Shamolin as well as acting independent directors- Armenian former President Robert Kocharyan, former President of KPMG Russia Roger Mannings, former Chairman of the Board of Alcatel Lucent Serzh Churuk and the founder of “Vim-Bill-Dann” David Yakopbashvili.
The new membership candidates are: former Managing Director of Investcorp Brian Dickie, ex-Economy Minister of Luxemburg Jeanneau Krecke and vice president of Barclays Capital Marc Holzman.
In his recent interview to Mediamax, Robert Kocharyan said: “I work in a very serious Russian company for already 3 years and I try to be useful to it and it’s interesting to me..”