Փաշինյանն Անվտանգության խորհրդի նիստ է անցկացրել - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ այսօր տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի նիստ:
Կառավարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ բացի ԱԽ անդամներից՝ նիստին մասնակցել են նաեւ ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը, Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը եւ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Կարեն Բրուտյանը:
«Նիստում քննարկվել են ԱԽ իրավասությունների տիրույթին վերաբերող ընթացիկ հարցեր», - ասված է պաշտոնական հաղորդագրության մեջ:

Пашинян провел заседание Совета безопасности Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Сегодня под председательством премьер-министра Армении Никола Пашиняна состоялось заседание Совета безопасности.
Пресс-служба правительства Армении сообщает, что кроме членов Совета безопасности в заседании приняли участие президент Ваагн Хачатурян, председатель парламента Ален Симонян, руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян и заместитель министра обороны Карен Брутян.
«На заседании обсуждались текущие вопросы, находящиеся в компетенции Совета безопасности»,- говорится в официальном сообщении.