Փաշինյանը սկսում է արտահերթ ընտրությունների շուրջ քննարկումները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տեղեկացրել է, որ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացման շուրջ այսօրվանից սկսած՝ խորհրդարանական ուժերի ներկայացուցիչների հետ աշխատանքային քննարկումներ կսկսի։
«Հանդիպումների ընթացքում խոսելու ենք, թե ինչպես եւ ինչ մեթոդներով պետք է հասնենք շուտափույթ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների»,- ասել է վարչապետը ֆեյսբուքյան էջի ուղիղ եթերում:
Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ «քանի դեռ արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ տեղի չեն ունեցել, ՀՀ տնտեսությունը եւ բիզնեսը շունչը պահած վիճակում են լինելու»։
«Վերջին հինգ ամիսները ցույց տվեցին, որ մենք վստահելի իրավիճակ չունենք։ Բացի այդ, այսօր հստակ ժողովրդական պահանջ է ձեւավորվել արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացման վերաբերյալ»,- ասել է վարչապետը։
Կառավարության ղեկավարը հույս է հայտնել, որ արտահերթ ընտրությունների անցկացման հարցի վերաբերյալ կհաջողվի խորհրդարանական ուժերի հետ համաձայնություն ձեռք բերել եւ «քաղաքացիների աջակցությանը դիմելու անհրաժեշտություն չի առաջանա»։

Пашинян объявил о начале обсуждений вокруг внеочередных выборов - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян сообщил, что с сегодняшнего дня начнет рабочие обсуждения с парламентскими политическими силами вокруг внеочередных выборов в Национальное собрание.
«На встречах мы обсудим, как и какими методами нужно прийти к скорейшим внеочередным парламентским выборам»,- сказал премьер-министр в прямом эфире на своей странице в Фейсбук.
Никол Пашинян подчеркнул, что «пока не состоятся внеочередные парламентские выборы, экономика и бизнес Армении будут стоять, затаив дыхание».
«Последние пять месяцев показали, что у нас нет доверительной обстановки. Кроме того, сегодня сформировалось конкретное народное требование проведения внеочередных парламентских выборов», - отметил премьер-министр.
Глава правительства надеется, что сторонам удастся прийти к согласию по вопросу внеочередных парламентских выборов и не будет повода для «призыва к поддержке народа».