Փաշինյանը սկսում է արտահերթ ընտրությունների շուրջ քննարկումները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տեղեկացրել է, որ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացման շուրջ այսօրվանից սկսած՝ խորհրդարանական ուժերի ներկայացուցիչների հետ աշխատանքային քննարկումներ կսկսի։
«Հանդիպումների ընթացքում խոսելու ենք, թե ինչպես եւ ինչ մեթոդներով պետք է հասնենք շուտափույթ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների»,- ասել է վարչապետը ֆեյսբուքյան էջի ուղիղ եթերում:
Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ «քանի դեռ արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ տեղի չեն ունեցել, ՀՀ տնտեսությունը եւ բիզնեսը շունչը պահած վիճակում են լինելու»։
«Վերջին հինգ ամիսները ցույց տվեցին, որ մենք վստահելի իրավիճակ չունենք։ Բացի այդ, այսօր հստակ ժողովրդական պահանջ է ձեւավորվել արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացման վերաբերյալ»,- ասել է վարչապետը։
Կառավարության ղեկավարը հույս է հայտնել, որ արտահերթ ընտրությունների անցկացման հարցի վերաբերյալ կհաջողվի խորհրդարանական ուժերի հետ համաձայնություն ձեռք բերել եւ «քաղաքացիների աջակցությանը դիմելու անհրաժեշտություն չի առաջանա»։

Yerevan/Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan informed about starting today the working discussions with representatives of parliamentary forces on holding snap parliamentary elections.
“The meetings will cover the ways and methods of organizing parliamentary elections as soon as possible,” Armenian PM said in a live video on Facebook.
Nikol Pashinyan emphasized that “Armenian economy and business will be on hold unless we organize parliamentary elections.”
“The last 5 months showed that we do not have a reliable situation. Besides, people have formed a precise demand for holding snap parliamentary elections,” Nikol Pashinyan said.
Armenian PM expressed hope that it will be possible to reach agreement with parliamentary forces on holding snap parliamentary elections, and there will be no necessity to “appeal for citizen’s help”.