«Կարեւորագույն փոփոխությունների ժամանակաշրջան ենք ապրում» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Կառավարությունը կարեւորում եւ խրախուսում է կանանց ակտիվ ներգրավվածությունը քաղաքական կյանքում եւ կառավարման համակարգում:
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այդ մասին ասել է սեպտեմբերի 19-ին՝ ընդունելով Եվրոպայի խորհրդի մարդու իրավունքների հանձնակատար Դունյա Միյատովիչին:
Վարչապետը նշել է, որ կանայք կարեւոր դերակատարություն են ունեցել եւ շարունակում են ունենալ Հայաստանում տեղի ունեցող ժողովրդավարական գործընթացներում, ինչը եւս նպաստել է հեղափոխության թավշյա եւ ոչ բռնի ընթացքին:
Անդրադառնալով վերջին ամիսների քաղաքական իրադարձություններին, Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ հայ հասարակությունը կարեւորագույն փոփոխությունների ժամանակաշրջան է ապրում: Թավշյա հեղափոխությունից հետո կառավարության նախաձեռնած բարեփոխումները, ՀՀ վարչապետի խոսքով, ուղղված են մարդու իրավունքների պաշտպանության, քաղաքացիական հասարակության կայացման, ժողովրդավարության զարգացման ոլորտներում առաջընթացի նոր մակարդակի ապահովմանը, որոշումների կայացման գործընթացում քաղաքացիների մասնակցության եւ դերակատարության բարձրացմանը, ինչպես նաեւ կոռուպցիայի դեմ պայքարի հաջողմանը:

«Мы переживаем эпоху важнейших изменений», сказал премьер - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Правительство Армении придает большое значение активному участию женщин в политической жизни и системе государственного управления.
Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил об этом 19 сентября, принимая Комиссара по правам человека Совета Европы Дуню Миятович.
Премьер-министр подчеркнул, что женщины играли и продолжают играть важную роль в в демократических процессах Армении, что также способствовало бархатной и не насильственной смене власти в стране весной этого года.
Комментируя политические событие последних месяцев, Никол Пашинян заявил, что армянское общество «переживает эпоху важнейших изменений». По словам премьер-министра, после бархатной революции реформы правительства направлены на защиту прав человека, становление гражданского общества, обеспечение нового уровня развития демократии.