ՀՀ նախագահը կայցելի Մեծ Բրիտանիա, Ֆրանսիա եւ ԱՄՆ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանն աշխատանքային հանդիպումների նպատակով այսօր մեկնել է արտերկիր:
ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է, որ Արմեն Սարգսյանը Միացյալ Թագավորությունում պաշտոնական եւ ոչ պաշտոնական ձեւաչափով մի շարք հանդիպումներ կունենա, կհյուրընկալվի Բուքինգհեմյան պալատում: Որպես ՄԹ-ում Հայաստանի նախկին դեսպան` նա հրաժեշտի հանդիպումներ կունենա արտաքին գործերի նախարարությունում:
Լոնդոնից Հանրապետության նախագահը կմեկնի Ֆրանսիա:
Փարիզում Արմեն Սարգսյանը հանդիպումներ կունենա Ֆրանսիայի գործարար շրջանակների ներկայացուցիչների  եւ Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության գլխավոր քարտուղարի հետ։
Կքննարկվեն հոկտեմբերի 7-12-ը Երեւանում կայանալիք Ֆրանկոֆոնիայի գագաթաժողովի շրջանակում գործարար համաժողովի անցկացման հետ կապված հարցեր:
Արմեն Սարգսյանը հունիսի 26-ին կմեկնի ԱՄՆ՝ Վաշինգտոն, մասնակցելու Սմիթսոնյան ինստիտուտի ամենամյա «Ազգային կյանք» փառատոնին, որը նվիրված կլինի հայկական մշակութային ժառանգությանը:
Վաշինգտոնում Արմեն Սարգսյանը ներկա կգտնվի նաեւ Հայաստանի առաջին հանրապետության 100-ամյակին նվիրված ընդունելությանը ԱՄՆ Սենատում:

Президент Армении посетит Лондон, Париж и Вашингтон - Mediamax.am
Пресс-служба президента Армении сообщает, что Армен Саргсян проведет в Соединенном Королевстве ряд встреч в официальном и неофициальном формате, будет принят в Бугенкгемском дворце. Будучи бывшим послом Армении в Соединенном Королевстве, он проведет прощальные встречи в министерстве иностранных дел.
Из Лондона президент Армении отправится в Париж, где проведет встречи с представителями деловых кругов Франции и генеральным секретарем Международной организации Франкофонии.
Будут обсуждаться вопросы, касающиеся проведения бизнес-форума в рамках предстоящего 7-15 октября в Ереване саммита Франкофонии.
16 июня Армен Саргсян отправится в в Вашингтон для участия в ежегодном фестивале Смитсоновского института «Национальная жизнь», который будет посвящен армянскому культурному наследию.
В Вашингтоне Армен Саргсян также будет присутствовать на приеме в Сенате США, посвященном 100-летию Первой республики.