Կարապետյանը շնորհավորել է Փաշինյանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր շնորհավորել է նորընտիր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին:
«Շնորհավորում եմ նոր վարչապետին։ Վարչապետին եւ հաջորդող բոլոր վարչապետերին անկեղծ մաղթում եմ բազմաթիվ հաջողություններ, լավ արդյունքներ, անճգնաժամ աշխատանքային ժամանակահատված եւ միշտ հասկացված լինել ժողովրդի կողմից:
Պատկերացնելով վարչապետի ծանր եւ պատասխանատու աշխատանքը, որը պահանջում է անհոգ օրերի ու գիշերների բացակայություն, առաջարկում եմ մեր համաքաղաքացիներին, լրագրողներին, սոցիալական ցանցերից օգտվողներին եւ քաղաքական ուժերին՝ վարչապետին քննադատելիս անել այն առարկայական, անձնականը եւ ընտանիքը չխառնելով, խորհուրդ տալով եւ ոգեւորելով»,- ասված է Կարեն Կարապետյանի ուղերձում:
Նա շնորհակալություն է հայտնել բոլորին «քննադատության, ոգեւորիչ խոսքերի եւ աջակցության համար»:
«Շատ հետաքրքիր եւ պատասխանատու ժամանակաշրջան էր։ Ես իմ կարողությունները մաքսիմալ ներդրել եմ աշխատանքի մեջ։
Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել կառավարության մեր թիմին։ Չափազանց պարկեշտ եւ հայրենասեր մարդկանց թիմ էր։ Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել այս ժամանակահատվածում պետական համակարգ մուտք գործած պրոֆեսիոնալ, անկաշկանդ, համարձակ եւ էֆեկտիվ երիտասարդներին։

Ереван /Медиамакс/. Бывший премьер-министр Армении Карен Карапетян поздравил сегодня новоизбранного премьер-министра Никола Пашиняна.
«Поздравляю нового премьер-министра. Премьер-министру и всем последующим премьерам искренне желаю много успехов, хороших результатов, бескризисной работы и всегда быть понятым народом.
Представляя тяжелую и ответственную работу премьер-министра, предлагаю нашим согражданам, журналистам, пользователям социальных сетей и политическим силам, критикуя премьер-министра, делать это предметно, не затрагивая личное и семейное, советуя и воодушевляя»,- говорится в послании Карена Карапетяна.
Он поблагодарил всех за «критику, воодушевляющие слова и поддержку».
«Это был очень интересный и ответственный период. Я по максимуму внедрил свои способности в работу.
Хочу поблагодарить команду правительства. Это была команда крайне порядочных и патриотичных людей. Хочу поблагодарить профессиональных, смелых и эффективных молодых людей, которые в этот период вступили в государственную систему»,- заключил Карен Карапетян.