Փաշինյանը կհայտնի «ստրատեգիական որոշումների մասին» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ազգային ժողովի պատգամավոր, ընդդիմադիր շարժման առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ այսօր Հանրապետության հրապարակում ժամը 19։00-ին նախատեսված հանրահավաքում հայտնելու է «ստրատեգիական որոշումների մասին»:
«Այսօր երեկոյան մեր գործողությունների երկրորդ փուլի ճանապարհային քարտեզն է հրապարակվելու։ Հայտնելու ենք, թե ինչպես պետք է առաջ շարժվենք, որպեսզի մեր թավշյա հեղափոխությունը հասցնենեք տրամաբանական եւ ցանկալի ավարտին»,- ֆեյսբուքյան էջի միջոցով հայտնել է Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա տեղեկացրել է, որ որոշումը կայացվել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության, «Մերժիր Սերժին» նախաձեռնության եւ ուսանողների ներկայացուցիչների միջեւ այսօր տեղի ունեցած հանդիպման ընթացքում։
«Հեղափոխությունը պետք է հետեւողականորեն շարունակվի եւ այն իր հետ պետք է բերի իրական, ոչ թե կեղծ փոփոխություններ»,- ասել է ընդդիմադիր գործիչը։

Никол Пашинян сообщит о «стратегических решениях» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Депутат Национального собрания, лидер оппозиционного движения Никол Пашинян заявил, что сегодня в 19:00 часов на Площади Республики сообщит о «стратегических решениях».
«Сегодня вечером будет опубликована дорожная карта второго этапа наших действий. Мы сообщим, как следует двигаться дальше, чтобы довести до логического завершения нашу бархатную революцию»,- сообщил Никол Пашинян.
Он сказал, что решение было принято в ходе сегодняшней встречи между руководителями партии «Гражданский договор», инициативы «Отвергни Сержа» и представителями студентов.
«Революция должна последовательно продолжаться и привнести реальные, а не ложные изменения»,- заявил оппозиционный деятель.