ԵԽ պատվիրակները կդիտարկեն երեւանյան ընտրությունները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Եվրոպայի խորհրդի Տեղական եւ տարածքային իշխանությունների կոնգրեսի պատվիրակությունը կդիտարկի մայիսի 14-ին կայանալիք Երեւանի ավագանու ընտրությունները։
Ֆինլանդացի Լիսա Անսալայի գլխավորած պատվիրակության 10 անդամները մայիսի 12-13-ը հանդիպումներ կունենան ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանի, դիվանագիտական կորպուսի, հասարակական կազմակերպությունների եւ լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ։
Մայիսի 13-ին պատվիրակության անդամները քննարկում կունենան Երեւանի ավագանու թեկնածուների հետ։
Ընտրության օրը ԵԽ պատվիրակների չորս խումբ կդիտարկի ընտրությունները մայրաքաղաքի տարբեր ընտրատեղամասերում։
Դիտորդական առաքելությունը տեղեկատվական զեկույց կպատրաստի, որը կքննարկվի հոկտեմբերին՝ Կոնգրեսի 33-րդ նստաշրջանի շրջանակում։

Делегаты СЕ будут наблюдателями на выборах в Ереване - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Делегация Конгресса местных и региональных властей Совета Европы будет наблюдать за выборами в Совет старейшин Еревана 14 мая.
Делегация из 10 человек, которую возглавляет Лиса Ансала из Финляндии, 12-13 мая проведет встречи с председателем Центральной избирательной комиссии Армении Тиграном Мукучяном, представителями дипкорпуса, общественных организаций и СМИ.
13 мая члены делегации встретятся с кандидатами в Совет старейшин.
В день выборов четыре группы делегатов СЕ буду наблюдать за голосованием на разных избирательных участках Еревана.
Наблюдательская миссия подготовит информационный доклад, который будет обсуждаться в октябре в рамках 33-й сессии Конгресса.