Վիգեն Սարգսյանը մեկնաբանել է Սեյրան Օհանյանին վերաբերող լուրերը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն այսօր լրագրողների խնդրանքով մեկնաբանել է հրապարակումներն այն մասին, որ նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի հանդեպ կարող է քրեական գործ հարուցվել՝ բանակում թույլ տրված չարաշահումների համար:
«Ցանկացած գործունեության մեջ կան ռիսկեր: Չեմ կարծում, որ այս պահին կարող եմ ասելˋ կա արդյո՞ք որեւէ  հիմք: Կարծում եմ` շատ լավ հասկանում եք, որ քրեական հետապնդում ենթադրող խախտում տեսնելու դեպքում կիրազեկեմ համապատասխան իրավապահ մարմիններին»,- նշել է Վիգեն Սարգսյանը:
Հայաստանի պաշտպանության նախկին նախարար, «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքի ցուցակը գլխավորող Սեյրան Օհանյանը նախօրեին «Ազատությանը» տված բացառիկ հարցազրույցում ասել էր.
«Ես գտնում եմ, որ իմ ծառայությունը իմ երկրին, իմ հայրենիքին տարել եմ արդար: Եթե ինչ-որ խնդիրներ լինեին, ապա դրանք ժամանակին կբարձրաձայնեին: Ես ոչ մի բանից չեմ վախենում և գտնում եմ, որ դրանք շահարկումներ են»:

Виген Саргсян прокомментировал сообщения о Сейране Оганяне - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр обороны Армении Виген Саргсян прокомментировал сегодня по просьбе журналистов публикации о том, что против бывшего министра Сейрана Оганяна может быть возбуждено уголовное дело в связи с имевшими место в армии злоупотреблениями.
«В любой деятельности существуют риски. Не думаю, что на данный момент могу говорить о том, есть ли основания для уголовного дела. Думаю, вы прекрасно понимаете, что если я замечу нарушения, предполагающие уголовное преследование, то сообщу в правоохранительные органы», - отметил Виген Саргсян.
Бывший министр обороны Армении Сейран Оганян, возглавивший предвыборный список блока «Оганян-Раффи-Осканян», сказал 22 февраля в эксклюзивном интервью «Свободе»:
«Я считаю, что честно служил своей стране, своей родине. Если были какие-то проблемы, то о них говорили бы раньше. Я ничего не боюсь и считаю, что это спекуляции».