ՀՀԿ ցուցակում չընդգրկվելն «անակնկալ չէր», ասել է վարչապետը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ասել է, որ ՀՀԿ նախընտրական ցուցակում չընդգրկվելն իր համար «անակնկալ չէր»:
Այս մասին վարչապետն ասել է Երեւանի պետական համալսարանում ուսանողների հետ հանդիպմանըˋ պատասխանելով այն հարցին, թե որտե՞ղ է իրեն տեսնում ապրիլի 2-ի խորհրդարանական ընտրություններից հետո:
«Եթե մեր (ՀՀԿ-խմբ.) ընտրողը հավատա մեզ, եւ ՀՀԿ-ն ձեռք բերի կառավարություն ձեւավորելու իրավունքը, կարծում եմ, կուսակցությունը կառավարության գործող թիմին հնարավորություն կտա շարունակել իր աշխատանքը»,- ասել է Կարեն Կարապետյանը:

Yerevan/Mediamax/. Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan said today that he “wasn’t surprised” by the omission of his name on the RPA party list.
Prime Minister made this statement at the meeting with the students of Yerevan State University, while answering the question on where he sees himself after the parliamentary elections on April 2.
“If our our (the RPA – editor) voter trusts us and the Republican Party gets the right of forming the government, I think the party will give the current government team an opportunity to continue its work,” Karen Karapetyan said.