ՀՀԿ ցուցակում չընդգրկվելն «անակնկալ չէր», ասել է վարչապետը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ասել է, որ ՀՀԿ նախընտրական ցուցակում չընդգրկվելն իր համար «անակնկալ չէր»:
Այս մասին վարչապետն ասել է Երեւանի պետական համալսարանում ուսանողների հետ հանդիպմանըˋ պատասխանելով այն հարցին, թե որտե՞ղ է իրեն տեսնում ապրիլի 2-ի խորհրդարանական ընտրություններից հետո:
«Եթե մեր (ՀՀԿ-խմբ.) ընտրողը հավատա մեզ, եւ ՀՀԿ-ն ձեռք բերի կառավարություն ձեւավորելու իրավունքը, կարծում եմ, կուսակցությունը կառավարության գործող թիմին հնարավորություն կտա շարունակել իր աշխատանքը»,- ասել է Կարեն Կարապետյանը:

Премьер не удивлен тем, что не вошел в список РПА - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Карен Карапетян сказал сегодня, что его отсутствие в предвыборном списке РПА «не стало для него сюрпризом».
Об этом премьер-министр сказал на встрече со студентами Ереванского государственного университета, отвечая на вопрос, кем видит себя после парламентских выборов 2 апреля.
«Если наши избиратели поверят нам, и РПА получит право на формирование правительства, думаю, партия позволит действующей команде правительства продолжить работу», - сказал Карен Карапетян.